Casa Mila

Casa Mila

Gdzie się znajduje:

Casa Mila, Provença, 261-265, 08008 Barcelona, Katalonia Hiszpania (mapa)

 

 Co warto wiedzieć:

Budynek jest znany także pod nazwą La Pedrera (kamieniołom). Warto wiedzieć, że na większości pięter znajdują się apartamenty, a tylko jedno piętro przeznaczone jest dla zwiedzających. Projektując tę niezwykłą budowlę Gaudi nie używał prostej kreski. Chciał, aby fasada budynku kojarzyła się ze wzburzonym i falującym morzem. Fasada zdobiona jest także różnorodnymi ptakami, któremu finezji dodają falujące balkony oraz balustrady kute z żelaza. Jedną z większych atrakcji jest wejście na dach, na którym znajdują się kominy przypominające dym. Oczywiście sama Barcelona widziana z góry robi niezwykłe wrażenie z Sagradą Familią na czele. Gaudi pragnął stworzyć coś ciekawego, niecodziennego, obiekt, który będzie wyróżniał się na tle nudnych budynków w mieście. Można rzec, że dzieło Gaudiego jest kolorową perełką w mieście. Budynek uważany jest za najdojrzalszy projekt artysty. Od 1984 roku Casa Mila znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 Kiedy zwiedzać:

Obiekt otwarty jest przez cały rok od 10:00 do 20:00. W sezonie musimy się liczyć z kolejkami do wejścia.

 

 Ceny:

Bilet normalny 20,50 euro, bilet ulgowy 16,50 euro, dzieci od lat 7 do lat 12 – 10,25 euro. Bilety można zakupić również przez internet.

 

 Dla kogo:

• Dla miłośników Gaudiego,

• Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych,

• Dla miłośników ciekawych zabytków,

• Dla fanów sztuki,

• Dla osób chcących zobaczyć najważniejsze zabytki w Barcelonie,

• Dla osób cierpliwych ze względu na długie kolejki do wejścia.

 

 Dla kogo nie:

• Dla osób nie interesujących się sztuką,

 

 Co zobaczyć w pobliżu:

Casa Batlló,

Park Gaudiego,

Sagrada Familia.

 

 Jak dojechać:

Do Casa Mila możemy dojechać linią metra numer 3 i 5. Wysiadamy na stacji Diagonal. Możemy dojechać również autobusami numer 7, 16, 17, 22, 24. Wysiadamy również na przystanku Diagonal.

 

 Gdzie zaparkować:

W Barcelonie ciężko jest zaparkować w centrum miasta. Ponadto postoje są bardzo drogie – 1-3 euro za godzinę parkowania. Samochód najlepiej zostawić pod hotelem i skorzystać z metra. Jeżeli koniecznie chcecie poruszać się samochodem, to warto skorzystać z wyszukiwarki parkingów http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/

 

 Więcej informacji:

Strona główna https://www.lapedrera.com/ca/home

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-08-24 11:56:22
Breakludek
Redaktor Breakplan
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>