PAŁAC KULTURY I NAUKI

Pałac Kultury i Nauki

Gdzie się znajduje:

Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa, Polska. Zobacz na mapie.

 

Co warto wiedzieć:

Wizytówką Paryża jest Wieża Eiffla, Berlina Brama Brandenburska, a symbolicznym budynkiem Warszawy jest wzniesiony w latach 50-tych jako „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, Pałac Kultury i Nauki. Pomysłodawcą projektu był sam Józef Stalin. Pałac jest siedzibą wielu ważnych dla Warszawy obiektów kulturalnych jak muzea, teatry i szkoły wyższe, warto odwiedzić Muzeum Warszawy. Na terenie obiektu znajduje się także basen oraz prowadzone są zajęcia artystyczne i językowe dla młodzieży.

Pałac zaoferuje Wam to, na co macie tylko ochotę – kino, lodowisko, koncerty, muzea, imprezy, a to wszystko w samym centrum stolicy. Jeśli są wśród Was amatorzy pięknych widoków, taras widokowy na XXX piętrze Was zachwyci. Wjazd malutką windą na Taras zajmuje zaledwie 19 sekund, a na górze można napić się kawy podziwiając przepiękne widoki z okien wychodzących na Warszawę.

 

Kiedy zwiedzać:

Cały rok! Pałac jest idealnym miejscem, jeśli chcecie w lato schłodzić się popijając lemoniadę w jednej z wielu znanych restauracji lub podziwiając widoki z tarasu, ale również w zimę ogrzejecie się w jego murach, zwiedzając muzea i odwiedzając teatry.

 

Taras widokowy czynny jest codziennie od 10:00 do 20:00. W każdy piątek i sobotę od 1 maja do 30 września dostępny jest Taras Widokowy Nocą w godz. 20:00-23:30. Możliwe jest zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem. Restauracje i kino otwarte są do późnych godzin wieczornych, a klub nocny w weekendy do ostatniego klienta.

 

Ceny:

Wejście do PKiN jest darmowe, dodatkowo płatna jest wizyta na tarasie widokowym. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. Możliwe jest zakupienie tańszych biletów grupowych lub rodzinnych, a dla posiadaczy karty Warsaw Pass wstęp jest wolny. Bilet na Taras Widokowy Nocą kosztuje 22 zł. Dodatkowo płatne jest także zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem.

 

Dla kogo:

•   dla wielbicieli panoramy Warszawy

• dla miłośników zegarów (w Sylwestra 2000 roku zainstalowany został odsłonięty drugi co do wielkości zegar w Europie)

•   dla amatorów sztuki, muzyki, kina, a także imprezowiczów

 

Dla kogo nie:

• nie dla bojących się wysokości i ciasnych wind

 

Co zobaczyć w pobliżu:

• Muzeum Powstania Warszawskiego

• Pałac w Wilanowie

• Łazienki Królewskie

Stare Miasto z Zamkiem Królewskim

 

Jak dojechać:

Pałac znajduje się w centrum Warszawy. Możliwy jest dojazd wszystkimi środkami komunikacji miejskiej: metro do stacji Metro Centrum, tramwaje, autobusy, pociąg, czy samochód. Od strony Dworca Centralnego znajduje się postój taksówek.

 

Gdzie zaparkować: Płatny parking dostępny jest wokoło budynku Pałacu.

 

Więcej informacji: http://www.pkin.pl/

 


Staramy się, aby ten artykuł był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Prosimy Was, jeśli ta treść, którą przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie ją na fejsie i polubcie nasz profil!

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-07-06 12:47:40
Breakludek
Redaktor Breakplan
strona www:
adres:
http://www.breakplan.pl
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)