Brazylia

BrazyliaKiedy jechać?

Klimat

Tak jak w Polsce, w Brazylii występują cztery pory roku, jednakże powszechniejszy jest podział na porę suchą i deszczową.

Wiosna – 22. 09. – 21. 12.

Lato – 22. 12. – 21. 03.

Jesień – 22. 03. – 21. 06.

Zima – 22. 06. – 21. 09.

Brazylia położona jest w głównej mierze w dwóch strefach klimatycznych - równikowej i podrównikowej, co zalicza ją do strefy klimatów gorących. Średnia roczna temperatura wynosi 25°C.

Kiedy pojechać?

Dorzecze Amazonki charakteryzuje się obfitymi opadami przez cały rok. Klimat wilgotny. Poziom wody w rzekach jest najwyższy od grudnia do czerwca, co umożliwia podróżowanie łodzią. Pamiętajmy, żeby wcześniej rezerwować loty i hotele, jeżeli zamierzamy jechać w trakcie karnawału!

Zimą ceny wynajmu mieszkań mogą spaść nawet o połowę. Mniej turystyczny okres oczywiście w niczym nie przypomina polskiej zimy, a już na pewno nie w regionie Bahíi. Opalenizna gwarantowana!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Brazylii:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

Pogoda w Brazylii rozpieszcza, ale każdy region tego kraju jest lepszy do zwiedzania w porze suchej – czyli od grudnia do końca kwietnia – kiedy średnia temperatura wynosi ok. 27-32°C. Są mniejsze różnice temperatur pomiędzy północnym a południowym wybrzeżem, gdzie zimą temperatura waha się 0-10°C, a latem 21-32°C.

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-02-21 13:43:35
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)