Chorwacja

ChorwacjaTransport

Komunikacja publiczna

Ci, którzy wybrali się do Chorwacji samolotem/autobusem i nie wypożyczyli samochodu, nie muszą być skazani na pobyt w jednej miejscowości. Bez przeszkód można korzystać z komunikacji miejskiej – autobusów. Dworce autobusowe są ulokowane w centrach miast, natomiast autobusy odjeżdżają mniej więcej co godzinę. Przykładowo podróż z Zagrzebia do Dubrownika kosztuje ok. 250 kun. Po zapłaceniu biletu należy pilnować godzin odjazdu na postojach (przy sporych odległościach są robione co godzinę lub dwie), ponieważ kierowca nie będzie się interesować tym, czy aby na pewno wszystkich zabrał.

zagrzeb-chorwacja-breakplan

Wynajem pojazdu

Najłatwiej po Chorwacji poruszać się własnym samochodem lub go wypożyczyć. Wiele wypożyczalni znajduje się przy lotniskach. Oprócz tego można skorzystać z firmy AVIS, której biuro można odnaleźć w każdym większym mieście. Warto pomyśleć o tym wcześniej i dokonać rezerwacji jeszcze przed przyjazdem/przylotem. Możesz to zrobić za pomocą naszej wyszukiwarki :).  Istnieje opcja podstawienia samochodu pod lotnisko.

Rower

Warunki do poruszania się rowerem po Chorwacji są dość trudne – ciężko zdobyć rower na miejscu, a jeszcze ciężej znaleźć odpowiednie ścieżki. Jeśli jednak jesteście na tyle zdeterminowani, by zabrać własny rower do Chorwacji, przejazd po polnych drogach sprawi Wam samą przyjemność.

Autostop

Autostop w Chorwacji może być wspaniałą przygodą. To w końcu Zadar był metą dla Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych w 2016 r. i wszyscy uczestnicy tego wyścigu z zadowoleniem wspominają tę podróż, a przede wszystkim jej koniec w pięknej Chorwacji.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-02-17 21:12:51
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)