Cypr

CyprTransport

Komunikacja publiczna

Na miejscu funkcjonuje szeroka sieć linii autobusowych, łączących ze sobą najważniejsze miasta. Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.cyprusbybus.com, jednak trzeba zwrócić uwagę na miejsce i godzinę odjazdu, ponieważ ta określona jest tylko z miejsca startu. Na przystankach natomiast zazwyczaj nie ma rozkładów jazdy. Trudno jest dojechać busem do mniejszych miejscowości, czy w bardziej oddalone i dzikie części wyspy. Najczęściej komunikacja autobusowa dociera tam jedynie w poniedziałki i to w bardzo wczesnych lub bardzo późnych godzinach, raz lub dwa w ciągu dnia. Dlatego warto wynająć samochód lub taksówkę.

Wynajem pojazdu

Opłaca się samodzielne podróżowanie autem - ceny zaczynają się od 10 euro za wynajem na dzień. Pamiętać należy jedynie o wysokim depozycie, ok. 500 euro. Przy wyjeździe do części okupowanej mogą pojawić się problemy z poruszaniem się samochodem o cypryjskiej rejestracji, jednak nie jest to niemożliwe. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia samochodu już w strefie tureckiej.

 


”Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale Jedzenie i napoje co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać. Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-01-18 13:52:12
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!