Kolumbia

KolumbiaKiedy jechać?

Klimat

W Kolumbii nie ma pór roku tak jak u nas, gdyż leży ona na równiku, aczkolwiek są rejony, w których istnieje „zima” i „lato”, występuje spadek i wzrost temperatur o kilka do kilkunastu stopni oraz deszcze i wiatr, naprzemiennie co kilka miesięcy. Kolumbijska zima występuje wtedy, gdy u nas jest lato, natomiast ichnie lato, gdy u nas jest zima. Temperatury różnią się również w zależności od tego, w jakiej części kraju się znajdujemy. Na północy jest gorąco przez cały rok, w centrum i na południu kraju – w zależności od „pory roku”. A w Andach zawsze możecie liczyć na niesforną pogodę i nieokiełznany klimat – w jednym miejscu jest ciepło i świeci słońce, a już kilka km dalej może występować mgła i deszcz, dlatego w górach trzeba być przygotowanym na każdą pogodę.ValledelCocora-Kolumbia-breakplan

Kiedy pojechać?

Nie ma złej pory na wyjazd do Kolumbii, aczkolwiek jeśli zależy nam na oszczędzeniu pieniędzy, najlepiej omijać miesiące wakacyjne, a wybrać się w podróż w miesiącach zimowych – listopad, grudzień, styczeń bądź luty. Ceny są wówczas dużo niższe, a i nierzadko pojawiają się atrakcyjne promocje na bilety lotnicze.

Pogoda

 Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Kolumbii:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!
 
 

Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba. Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać. Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-08-15 14:39:33
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)