Madagaskar

MadagaskarKiedy jechać?

Klimat

Wyspa położona jest w strefie klimatu równikowego, ale w rzeczywistości sam klimat Madagaskaru jest zróżnicowany. Wschodnią część wyspy cechuje klimat wilgotny równikowy, zachodnią zaś podzwrotnikowy suchy. Południe kraju to rejon, w którym opady deszczu zdarzają się niezwykle rzadko. Z kolei mieszkańcy północno-wschodniej części kraju dobrze wiedzą czym są cyklony i jakie są ich konsekwencje.

zachod-madagaskar-breakplan

W przeciwieństwie do Polaków, Malgasze znają tylko dwie pory roku: suchą i deszczową. Deszczowa trwa od grudnia do marca, a sucha od kwietnia do listopada.

Kiedy pojechać?

Okresem polecanym osobom wybierającym się na Czerwoną Wyspe jest pora sucha tj. od kwietnia do października. Temperatury są wówczas porównywalne do tych występujących w Polsce w lipcu/sierpniu. Najmniej korzystnym miesiącem na zwiedzanie Madagaskaru jest luty, w którym opady potrafią być bardzo obfite i trwać nieprzerwanie kilka dni. Jest to istotne zwłaszcza dla osób chcących poruszać się po kraju autem, bowiem drogi asfaltowe to prawdziwy rarytas, a ulewy potrafią uczynić dany rejon nieprzejezdnym przez dłuższy czas.

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przyjazdu na Madagaskar? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek, proponowanych przez najpopularniejsze biura podróży.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Antananarywie:


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-10-06 15:56:37
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)