Norwegia

NorwegiaKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Od czerwca do sierpnia trwa sezon turystyczny w Norwegii, także na drogach jest większy tłok jak i na polach namiotowych. Przed sezonem ceny są niższe, nie musimy z wyprzedzeniem rezerwować noclegów oraz unikniemy tłumy i kolejki. Niestety promy kursują rzadziej, niektóre campingi mogą być zamknięte. Nawet niektóre muzea mogą być niedostępne lub otwarte w określone dni. Autobusy dowożące do największych atrakcji również nie kursują lub krążą o wiele rzadziej, niż w sezonie.

17 maja warto odwiedzić Oslo ze względu na święto narodowe. Z pewnością będzie to niemała atrakcja dla turystów. Święta w Norwegii to doskonała okazja do odwiedzenia tego kraju.

Jesienią wycieczka po Norwegii będzie o wiele tańsza, jednak trzeba liczyć się z kapryśną pogodą i przymrozkami w nocy. Mimo wszystko Norwegia w tym czasie jest bardzo kolorowa, dominują głównie czerwone i złote barwy. Ponadto jest to dobry czas na wędkowanie, zbieranie grzybów i jagód oraz piesze wędrówki.

Najdłuższą porą roku w Norwegii jest oczywiście zima. Długa, mroźna, dająca się we znaki mieszkańcom. W tym czasie królują zimowe atrakcje. Stoki narciarskie potrafią być otwarte nawet do maja, a startują już w październiku. Zimą możemy skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem, wędkować pod lodem czy podziwiać lodowce. A przede wszystkim czas zimowy to moment kiedy możemy udać się na polowanie na zorzę polarną, która z pewnością zachwyci każdego podróżnika.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Oslo:  

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was –wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was –kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil–nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo,ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-04-26 15:00:23
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)