Norwegia

NorwegiaKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Od czerwca do sierpnia trwa sezon turystyczny w Norwegii, także na drogach jest większy tłok jak i na polach namiotowych. Przed sezonem ceny są niższe, nie musimy z wyprzedzeniem rezerwować noclegów oraz unikniemy tłumy i kolejki. Niestety promy kursują rzadziej, niektóre campingi mogą być zamknięte. Nawet niektóre muzea mogą być niedostępne lub otwarte w określone dni. Autobusy dowożące do największych atrakcji również nie kursują lub krążą o wiele rzadziej, niż w sezonie.

17 maja warto odwiedzić Oslo ze względu na święto narodowe. Z pewnością będzie to niemała atrakcja dla turystów. Święta w Norwegii to doskonała okazja do odwiedzenia tego kraju.

Jesienią wycieczka po Norwegii będzie o wiele tańsza, jednak trzeba liczyć się z kapryśną pogodą i przymrozkami w nocy. Mimo wszystko Norwegia w tym czasie jest bardzo kolorowa, dominują głównie czerwone i złote barwy. Ponadto jest to dobry czas na wędkowanie, zbieranie grzybów i jagód oraz piesze wędrówki.

Najdłuższą porą roku w Norwegii jest oczywiście zima. Długa, mroźna, dająca się we znaki mieszkańcom. W tym czasie królują zimowe atrakcje. Stoki narciarskie potrafią być otwarte nawet do maja, a startują już w październiku. Zimą możemy skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem, wędkować pod lodem czy podziwiać lodowce. A przede wszystkim czas zimowy to moment kiedy możemy udać się na polowanie na zorzę polarną, która z pewnością zachwyci każdego podróżnika.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Oslo:  

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was –wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was –kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil–nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo,ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-02-17 18:14:30
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.