Mediolan

MediolanTransport

Komunikacja publiczna

Komunikacja miejska w Mediolanie jest dobrze rozbudowana. Metro oraz pociągi podmiejskie tworzą dość gęstą Mediolan-tramwaj-noca-wlochy-breakplansiatkę połączeń, do tego dochodzą autobusy i tramwaje. Godne polecenia jest poruszanie się metrem; cztery linie umożliwią Wam dotarcie do najważniejszych atrakcji. Zarówno metro, tramwaje i autobusy kursują od 6:00 do 24:00. Jeśli przedłuży się Wam kolacja albo spacer, możecie skorzystać z nocnej komunikacji autobusowej.
       Cena biletu jednorazowego ważnego do 90 minut po skasowaniu to 1,5 euro. 
       Warto zastanowić się nad zakupem biletu dobowego w cenie 4,5 euro (ważny 24h od momentu skasowania) lub biletu 48-godzinnego w cenie 8,25 euro, czy karnetu 10 biletów jednorazowych w cenie 13,8 euro. Więcej informacji na temat komunikacji miejskiej w Mediolanie znajdziecie pod tymi adresami: goo.gl/6Zh7Dw oraz www.atm.it.
   Link do planu metra i pociągów podmiejskich:  goo.gl/2nwwjb

Wolelibyście zwiedzić Mediolan samochodem? Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni!

Rower

Mediolan jest przyjaznym miastem dla fanów dwóch kółek. Bez problemu możecie poruszać się po mieście za pomocą rowerów. Jeśli nie jesteście w stanie lub nie możecie zabrać ze sobą własnego sprzętu, istnieje możliwość wynajęcia roweru – bike sharing. Podobna inicjatywa funkcjonuje już w wielu miastach, także w Polsce np. w Krakowie. W centralnych punktach miasta znajdują się ogólnodostępne wypożyczalnie rowerów. Aby skorzystać z wypożyczalni należy zarejestrować się na stronie (www.bikemi.it) i dokonać opłaty w zależności od potrzeb. Jeśli jednak obawiacie się rejestracji internetowej, to możecie wykupić abonament na miejscu w specjalnie przygotowanych bankomatach przy stacjach metra (np. Duomo, Centrale, Cadorna). Wybór abonamentu zależy od Was: dzienny to koszt rzędu 2,5 euro, abonament tygodniowy wynosi 6 euro, a roczny 36 euro. Warto wiedzieć, że pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe. Po zakończonej rowerowej wyprawie rower należy zostawić w dowolnym innym punkcie w mieście. Jeśli ten sposób Was nie przekonuje, to z pewnością znajdziecie stacjonarne wypożyczalnie, które umożliwią Wam przemierzanie Mediolanu na dwóch kółkach.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.