Stambuł

StambułPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Obywatele Polski, chcący udać się do Stambułu, zobowiązani są do posiadania wizy. Można ją uzyskać na dwa sposoby. Będąc jeszcze w kraju korzystamy ze strony www.evisa.gov.tr, gdzie postępując zgodnie z instrukcją dokonujemy rejestracji, wypełniamy formularz i po wpłaceniu kwoty 20 USD otrzymujemy drogą mailową naszą e-wizę. Taki dokument należy wydrukować i okazać podczas odprawy na lotnisku. Osoby, które nadal nie mają zaufania do załatwiania formalności przez Internet, mogą nabyć wizę bezpośrednio na lotniskach tureckich, w specjalnie wyznaczonych miejscach. Koszt takiej wizy to 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP płatne tylko gotówką. Minimalna ważność paszportu w obu przypadkach to 180 dni od daty przybycia do Turcji. Taki dokument upoważnia nas do wielokrotnego wjazdu na terytorium Turcji i przebywania tam łącznie przez 90 dni w ciągu 180 dni jej ważności. W przypadku przebywania w Turcji po upływie okresu ważności wizy, grożą nam kary pieniężne, a w skrajnych przypadkach deportacja (na koszt podróżującego), a nawet zakaz wjazdu do Turcji na czas nieokreślony.

Po więcej przydatnych informacji możemy sięgnąć na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/turcja.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 11:32:31
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy