Bali

BaliGdzie spać?

Gdzie spać?

Bali jest wyspą typowo turystyczną, dlatego też znajdziemy tam najszerszą bazę noclegową w całej Indonezji. Od hoteli 5-gwiazdkowych, przez hotele o niższym standardzie, prywatne apartamenty i wille, hostele oraz guesthouse’y. Zakwaterowanie o najwyższym standardzie, ale i najwyższych cenach znajdziemy oczywiście w Kucie, Ubud, Sanur oraz Nusa Dua. Noc w 5-gwiazkowm hotelu kosztuje przeciętnie około 2 mln IDR, czyli 600 zł. Ubud jest dosyć ciekawym miejscem, ponieważ oprócz hoteli oferuje także prywatne apartamenty z basenem w malowniczej okolicy, np. z widokiem na pola ryżowe.

Jeśli nie zależy nam na dostępie do morza i plaży, będzie świetną bazą wypadową na wszelkiego rodzaju wycieczki po wyspie. Prywatne mieszkania są popularne w takich miejscach jak Jimbaran lub Sanur lecz nie znajdziemy ich w bardziej zabudowanych rejonach Kuty. Za przybytki „bezgwiazdkowe” niezbyt wysokich lotów zapłacimy około 300-400 tys. IDR za noc (ze śniadaniem). Istnieją także guesthouse’y, czyli tak naprawdę lokalne domy wynajmujące pokoje turystom, gdzie nie ma luksusów, często nawet nie ma klimatyzatora lub porządnej łazienki, jednak ceny zaczynają się już od 250-300 tys. IDR za noc. Plusem mieszkania w takim domu jest poznanie zwyczajów, kultury oraz zobaczenia jak naprawdę wygląda życie mieszkańców Bali. 

W celu znalezienia noclegu możecie skorzystać z naszej wyszukiwarki. Jeśi nie macie ochoty na żmudne szukanie, przychodzimy Wam z pomocą :). Skontaktujcie się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego lub napiszcie do nas na naszym fanpage'u na Facebooku, abyśmy wiedzieli, jakimi noclegami jesteście zainteresowani. Więcej szczegółów znajdziece tutaj.


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.