Belgia

BelgiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Jeszcze przed wyjazdem, w Polsce, najlepiej wyrobić sobie darmową kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Szczegółowe informacje na temat karty i zasad korzystania z EKUZ w Belgii można znaleźć na stronie www.ekuz.nfz.gov.pl.

grote-markt-bruksela-belgia-breakplanOsoby do 30. roku życia mogą wykupić ubezpieczenie w postaci karty Euro 26, ISIC lub IYTC, które oprócz ubezpieczenia zapewniają też szereg zniżek w muzeach, restauracjach, kawiarniach, itp.

Jeśli w czasie wyjazdu zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Nie chcecie martwić się kosztami opieki medycznej na miejscu? Wybierzcie najlepsze ubezpieczenie i cieszcie się wyjazdem w pełni i bez stresu :).

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Belgia to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów UE, a co za tym idzie, poziom życia jest bardzo wysoki. Choć centrum Brukseli czasem bywa określane jako dość brudne, to Belgowie należą do narodów dbających o czystość.

Woda z kranu jest zdatna do spożycia bez przegotowania.

 


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 01:02:18
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)