Rzeszów

RzeszówTransport

Komunikacja publiczna

 

W Rzeszowie istnieje dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej autobusowej. Nie ma metra czy tramwajów. Jest ponad 60 linii autobusowych (w tym kilka nocnych), którymi dojedziecie praktycznie w każdy zakątek miasta. Bilety można kupić w wielu biletomatach w mieście. Jeśli planujecie więcej niż jeden przejazd, najlepiej wybrać bilet na 24 godziny – ważny całą dobę od momentu skasowania. Spotkacie się z 3 różnymi cenami: normalne, ustawowe – zniżka dotyczy studentów i samorządowe – zniżka dla uczniów oraz emerytów. Cennik i rozkład jazdy znajdziecie na stronie MPK Rzeszów: http://www.mpk.rzeszow.pl/.

Wynajem pojazdu

Jeśli męczą Was podróże komunikacją publiczną, dobrym wyborem będzie wynajem samochodu. Bądźcie niezależni i znajdźcie odpowiedni dla Was pojazd w naszej wyszukiwarce wynajmu samochodów. Rozkład jazdy już nie będzie Was ograniczał i będziecie mogli zwiedzać tak długo, jak chcecie, bez presji czasu. 

Rower

 

Jazda rowerem jest coraz popularniejszą formą przemieszczania się po dużych miastach. W wielu sytuacjach szybciej dojedziemy gdzieś właśnie na dwóch kółkach, zamiast na czterech. W dodatku to działanie dobre dla środowiska, więc mamy same zalety J. Wiadomo jednak, że jeśli ktoś jedzie zwiedzać miasto, niekoniecznie chce pakować rower np. na dach samochodu. Dlatego teraz ukłony w stronę osób, które wymyśliły rowery miejskie. Ciekawostką jest, że Rzeszów wprowadził ten system jako jedno z pierwszych miast w Polsce. Przygotowanych jest 20 stacji, a cała „procedura” wypożyczania jest zautomatyzowana. Warto zapoznać się jej działaniem, zanim zaczniemy kląć pod nosem, że nie ma miejsca na wrzucenie pieniążka.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.plProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 13:18:29
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy