Czy Malediwy naprawdę znikają?

Zaprzątnięci pracą odkładacie dalsze wyprawy na kolejny rok, a nawet emeryturę? Wydaje Wam się, że macie mnóstwo czasu, by zwiedzić wymarzone miejsca? Niestety, niektóre z nich mogą zniknąć nim uda Wam się tam dotrzeć!

Białe plaże, lazur wody zbyt idealny, by mógł być prawdziwy, palmy i kameralne domki na balach z relaksującymi masażami – czy tak wygląda raj? My z chęcią byśmy odwiedzili takie miejsce, a Wy? Tym cudem natury są Malediwy – niezwykły archipelag złożony z ok. 1200 wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Niestety to właśnie położenie geograficzne i działalność człowieka są przyczynami grożącej im zagłady.four seasons 600x300

Dla najniżej położonego państwa świata efekty globalne ocieplenia są szczególnie dotkliwe – czarny scenariusz przewiduje, że do 2100 r. aż 70% kraju znajdzie się pod wodą (niektórzy sądzą nawet, że wszystkie wyspy i to przed rokiem 2085!). By przeciwstawić się nadchodzącej zagładzie, rząd państwa aktywnie działa na rzecz walki z głównym zagrożeniem. W 2009 r. odbył nawet półgodzinne posiedzenie 6 metrów pod powierzchnią oceanu, podczas którego podpisano apel do wszystkich państw o zmniejszenie emisji związków węgla do atmosfery. Tymczasem stolicę – Male, chroni wzniesiony przed laty mur. Niestety w przyszłości nie osłoni on jednak pozostałych wysp. Władze rozważają więc odkupienie ziem od Sri Lanki, a nawet Australii – gdy obywatele nie będą mogli pozostać pozostać dłużej na zamieszkiwanych dotąd wyspach. Byłoby to pierwsze w historii przeniesienie całego państwa w inne miejsce!

Nie chcemy, by ten rajski zakątek stał się współczesną Atlantydą – prognozy jednak wskazują na taki bieg wydarzeń. Jeśli więc chcecie zobaczyć Malediwy nim pochłoną je fale oceanu, chętnie Wam w tym pomożemy! Wystarczy, że wypełnicie ten formularz kontaktowy, a nasi Osobiści Doradcy Podróży znajdą dla Was najkorzystniejsze oferty lotów i noclegu. Tymczasem możecie sami pomóc Malediwom! Najważniejsza w tej kwestii jest świadomość istnienia problemu globalnego ocieplenia i możliwości jego ograniczenia. Nie musicie stać na czele państwa – wystarczą nawet tak drobne rzeczy, jak zastosowanie się do tych wskazówek.