Dlaczego lepiej nie mieszać alkoholi?

Alhokol potrafi wprowadzić Was w dobry nastrój, przełamać lody, zachęcić do wyjścia z domu? Nic dziwnego, że towarzyszy wszelkim okazjom do świętowania i spotkaniom w szerszym gronie. Z pewnością znacie też kilka zasad bezpiecznego obchodzenia się z alkoholem - baliście się sprawdzić, ile w nich prawdy? Dowiecie się tutaj!

Mieszania alkoholi wystrzegacie się jak ognia, by uniknąć nieprzyjemności o poranku? Wierzcie lub nie, ale powszechne przekonanie o większej szkodliwości mieszania alkoholi jest jedynie mitem! Tak naprawdę, wszystko zależy od ilości wypitego alkoholu. Im więcej wypijecie, zwłaszcza wysokoprocentowych trunków, tym większa szansa, że kolejnego dnia będziecie czuć się marnie.

Zwracajcie też uwagę na to, jaki alkohol wybieracie. Oprócz etanolu w procesie fermentacji powstają różne związki chemiczne, m.in. takie, które nadają ciemniejszym trunkom charakterystyczny posmak i kolor. Sięgając po jaśniejsze trunki, np. czysta wódka, biały rum, gin, możecie czuć się bezpieczniej niż racząc się burbonem. Niestety, po alkoholu tracimy też zdolność do oceny sytuacji – zawsze wydaje nam się, że jesteśmy bardziej trzeźwi niż w rzeczywistości, przez co... pijemy więcej!Rodzaj trunku ma ogromne znaczenie

Zmieszanie wódki z piwem wydaje się niebezpieczne? Znów, nie samo połączenie może Wam zaszkodzić, lecz ilość jaką wypijecie. Prawdopodobnie jeśli zaczniecie od mocniejszego alkoholu, wypijecie mniej niż gdy raczycie się piwem przez kilka godzin i zakończycie wieczór wódką.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam przy kolejnych okazjach do świętowania. Jeśli chcecie przeczytać więcej ciekawostek, zajrzyjcie do zakładki Artykuły na naszej stronie i polubcie nas na fejsie, by być na bieżąco z publikowanymi materiałami! Alkohol może Wam też pomóc przy nawiązaniu znajomości w czasie podróży. Jeśli jesteście ciekawi, jakie trunki są najpopularniejsze lub najbardziej znane w danym miejscu, zajrzyjcie do rodziału "Jedzenie i napoje" w darmowych przewodnikach zamieszczonych na naszym portalu - mamy ich już ponad setkę!