Gdzie najlepiej pojechać w polskie góry?

Czasem miło poczuć piasek plaży pod stopami, nie zawsze jednak imprezowe wybrzeże wydaje się dobrym miejscem do odpoczynku. Jeśli zamiast tego wolicie wybrać się na wyprawę, w czasie której nie będą Was niepokoić inni ludzie, a oczaruje polska przyroda – wybierzcie się w góry. W tej kwestii nie zawiedzie Was rozmaitość dostępnych możliwości i to bez opuszczania granic kraju! Choć dla urozmaicenia wyjazdu, można zawsze zajrzeć na Słowację po czekoladę Studencką czy skusić się na czeski rum :) Na szczęście od wschodu po zachód Polski ciągną się szlaki górskie, którymi możemy wędrować aż do znudzenia, które miejmy nadzieję nigdy nie nadejdzie! Zobaczcie zatem gdzie warto się wybrać na górską wyprawę!

 

Tatry

To kierunek zdecydowanie najpopularniejszy, dzięki łatwemu i taniemu dojazdowi do Zakopanego. Jeśli nie należycie do turystów, dla których przejście Krupówek w obie strony jest wyjątkowo męczące, będziecie zachwyceni wachlarzem atrakcji możliwych do znalezienia w Tatrach. Wiele miejsc jest przygotowanych pod bardziej relaksacyjne spacery niż profesjonalną wspinaczkę, choć chętni z pewnością wybiorą się na wymagające większego wysiłku szlaki. 

Spokojnym spacerem możecie dotrzeć na przykład nad Morskie Oko, Kasprowy Wierch czy Giewont, choć trzeba się liczyć z tym, że wspomniane miejsca należą przez to do najpopularniejszych turystycznie. Niektórzy jednak wybierają trochę trudniejszą trasę, która zaczyna się na drodze do Morskiego Oka, a dalej przez Dolinę Roztoki prowadzi Was do Doliny Pięciu Stawów – może warto sprawdzić co uchowało się w niej przed oczami mniej żądnych atrakcji piechurów? Co prawda, inny rodzaj krajobrazu, ale równie warty zobaczenia może Wam zapewnić spacer Doliną Chochołowską lub Kościeliska (tutaj dla chętnych jest możliwość wzbogacenia sobie zwiedzania przez krótką wspinaczkę do jaskiń). Z pewnością, unikniecie tłumów jeśli wybierzecie się na Orlą Perć – z tym wyborem wiąże się jednak konieczność posiadania dobrej kondycji i pewnej dozy doświadczenia by przejść cięższe fragmenty trasy. Jeśli zaś chcecie zobaczyć najpiękniejszą panoramę w Tatrach i nie boicie się wyzwań – udajcie się szlakiem na Rysy, dla urozmaicenia dostępne są dwie trasy zarówno od strony polskiej jak i słowackiej.

Tatry są świetnym kierunkiem jeśli poszukujecie urozmaiconej rozrywki – jednego dnia możecie spacerować dolinami, eksploatować jasknie, kolejnego odpocząć nad jeziorkiem, trzeciego wpinać się po najwyższych pasmach, a wieczorami zawsze wypocząć w góralskiej karczmie po wielogodzinnych (lub krótszych, zależy od Waszej inicjatywy) wędrówkach. W każdym z tych miejsc poczujecie wyjątkowy klimat tego regionu – zachwycą Was wspaniałe widoki, powitają sympatyczni ludzie na szlaku, porozmawiacie z mieszkańcami przysłuchując się brzmieniu tak charakterystycznej gwary... a kto mógłby się oprzeć oscypkom od bacy?

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Tatrach przez Booking.com<<<  WILLA

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Tatrach przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Tatrach przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Bieszczady

Bieszczady są miejscem, które na samą myśl powoduje dreszcz emocji, a z drugiej strony owianym tajemnicą, która przyciąga od wieków wszystkich poszukujących odmiany od miejskiego życia. bieszczady gdzie najlepiej pojechac w polskie gory 960x642 Właśnie tu znajdziecie spokój, spacerując po połoninach, niespiesznie przemierzając dostępne dla każdego szlaki, która powiodą Was wśród niezbyt wysokich choć zachwycających gór. Oddalając się od cywilizacji, zagłębicie się w rzadko już spotykaną dziką (i mimo to niegroźną) przyrodę a wystarczy tylko wyłączyć telefon by poczuć się naprawdę wolnym. Wiele osób wybiera ten rejon na samotne wędrówki lub w gronie najbliższych przyjaciół – nie są to co do zasady okolice imprezowe, ale właśnie przeznaczone dla osób pragnących czerpać przyjemność z przebytania na łonie natury. Zatrzymajcie się w Myczkowcach, Polańczyku, Lesku, Ustrzykach lub Wetlinie, by wracać do swoich kwater jedynie na noc po całodziennych wędrówkach na świeżym powietrzu. Jeśli jednak zatęsknicie za otoczeniem ludzi, zawsze możecie wybrać się w rejony bardziej turystyczne takie jak leżąca nad zalewem Solina, gdzie możecie się poopalać na plaży, wypożyczyć rowery wodne i pożeglować. Może zwiedzicie też przy okazji jedną z popularniejszych miejscowości regionu – Sanok, znany z zamku, w którym mieści się muzeum zyskującego coraz większą sławę Zdzisława Beksińskiego?

Jedno jest pewne: Bieszczady słusznie były wychwalane przez poetycką magię ze względu na swój niesamowity urok. Niezależnie od tego kiedy tu przyjedziecie, gdzie się zatrzymacie – za każdym razem wrócicie do domu wypełnieni nowymi wrażeniami i wspomnieniami pełnymi zachwytu. Szlaki są już wyznaczone, ale zawsze będziecie odkrywać je na nowo.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Bieszczadach przez Booking.com<<<  PENSJONAT

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Bieszczadach przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Bieszczadach przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Góry Świętokrzyskie

Znane przede wszystkim dzięki parkom chroniącym przyrodę, choć mają znacznie więcej do zaoferowania! Gdy poszukujecie wysokich szczytów – radzimy wybrać Tatry, jeśli wolicie zobaczyć niesamowity kawałek historii – tu znajdziecie najlepszą okazję. Gdzie jeszcze możecie pospacerować bez nadwerężania sił w czasie urlopu? Góry Świętokrzyskie są pełne doskonałych tras na wypoczynkowy spacer jeśli nie chcecie nadwerężać sił w czasie urlopu, ale nie obawiającie się monotonii w trakcie wędrówek. Wspominaliśmy o historii – możecie więc odwiedzić słynnego Bartka, czyli najstarsze z naszych polskich drzew. Czy zastanawialiście się kiedyś jak naprawdę wyglądała epoka lodowcowa? Możecie doświadczyć jej namiastki na własnej skórze, gdy wybierzecie się do Jaskini Raj – ze względu na swoje niezwykłe piękno należącej do najczęściej odwiedzanych w Polsce. Do ciekawszych atrakcji należą też ruiny zamku w Bodzentynie i jeśli nie obawiacie się złej sławy tego miejsca – Łysa Góra, choć trzeba przyznać że prędzej uda Wam się zwiedzić stojący tu obecnie klasztor niż trafić na sabat czarownic.

Niezależnie od tego czy wybierzecie się tu by podziwiać dziwy natury czy zobaczyć relikwie Krzyża Świętego na Łysej Górze, nie zostawicie za sobą tego regionu z poczuciem niedosytu. Z pozoru surowe Góry Świętokrzyskie potrafią zachwycić poszukiwaczy przygód swym wnętrzem – niesamowitą budową geologiczną, a przede wszystkim przechadzaniem się na świeżym powietrzu wśród nietkniętej przez człowieka przyrody, która kształtuje się sama.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Górach Świętokrzyskich przez Booking.com<<<  PENSJONAT

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Górach Świętokrzyskich przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Górach Świętokrzyskich przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Pieniny

Inny, chociaż nadal bardzo przyjemny typ zwiedzania oferują Wam Pieniny – tutaj znajdziecie rozrywkę korzystając przede wszystkim z okazji na spływ przełomem Dunajca. Parę godzin spędzonych na rzece w towarzystwie opowieści flisaków pozwoli Wam zobaczyć to, co Pieniny mają w sobie najlepszego i z pewnością będziecie chcieli bliżej się przyjrzeć mijanym miejscom. Piękną panoramę okolicy pokaże Wam też taras widokowy ulokowany na Okrąglicy (najwyższej turni Trzech Koron), choć nie gorsze widoki możecie podziwiać z Sokolicy. Natomiast po zakończeniu wodnej przygody, w Szczawnicy będziecie mogli skorzystać z uzdrowiskowego charakteru tego regionu i zebrać siły na cały kolejny rok lub rozpocząć wędrówkę po pienińskich trasach turystycznych (innym dobrym miejscem startowym może być urocze Krościenko). Będąc w okolicy, ciężko również nie wybrać się do owianego legendami Czerwonego Klasztoru, dziś jednego z najlepiej rozpoznawalnych zabytków. pieniny gdzie najlepiej pojechac w polskie gory 960x720 Oprócz tego, Pieniny słyną ze świetnie zachowanego zamku w Niedzicy i bliźniaczych ruin zamku Czorsztyn. Strzeżcie się jednak! Oprócz dyb, w których więziono Janosika, dodatkową atrakcją w czasie zwiedzania może się okazać zjawa niegdyś mieszkająca wśród tych murów...

Pieniny na pierwszy rzut oka nie porażają swym rozmiarem – ale choć brakuje im wysokości, są jednym z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Nie trzeba wysilać wyobraźni by zobaczyć te krajobrazy jak namalowane na płótnie. Płynąc łodzią można się pogubić w zgadywaniu czy za przełomem rzeki widzicie wciąż polskie wzniesienia, czy już leżące za granicą? Nad tym wszystkim królują nieustannie Trzy Korony, po swojsku nazywane przez miejscowych z wyczuwalną w głosie czułością. Ciężko nie kochać tych gór, lasów, szlaków gdy przez całe życie można wędrować wśród nich i cieszyć się tak harmonijną przyrodą. Przyjazd tu sprawi Wam frajdę niezależnie od pory roku – czy chcecie zobaczyć przyrodę budzącą się do życia, rwącą rzekę w pełni słońca, lasy mieniące się milionem barw wśród przejmujących mgieł czy uśpione szczyty okryte białym puchem.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Pieninach przez Booking.com<<<  DOMKI

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Pieninach przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Pieninach przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Karkonosze

Zbliżając się do granicy polsko – czeskiej macie okazję zwiedzić kolejne ciekawy region górski, choć kojarzymy go przede wszystkim dzięki zlokalizowanym tu popularnym miasteczkom. Karkonosze mogą Wam jednak pokazać znacznie więcej – pozostałości lodowcowe w Śnieżnych Kotłach, widok na Góry Izerskie, skałki o uroczej nazwie Czarcia Ambona czy malownicze wodospady Szklarki i Kamieńczyka. Z pewnością nie powstrzymacie się też przed wędrówką na Śnieżkę, zaliczaną do Korony Gór Polskich. Fani architektury również znajdą dla siebie interesujące zabytki: Świątynię Wang o niesamowitej historii, znany z legend Zamek Chojnik, a nawet Park Miniatur w Kowarach. Warto wybrać się też na zwiedzanie większych miejscowości regiony takich jak Karpacz, niemal alpejska Szklarska Poręba czy Jelenia Góra.

Uzdrowiska czy zjawiskowe wodospady? Wyciągi narciaskie czy trasy rowerowe? Pozostałości zamków czy wciąż żywa przyroda? Przed Wami spory wybór, jeśli tylko zdecydujecie się odkryć sami co mają do zaoferowania Karkonosze. To jeden z mniej popularnych górskich kierunków, dzięki czemu możecie liczyć na oryginalne ujęcia, niepowtarzalne chwile na niemal pustym szlaku a w razie samotności (lub dla odmiany po całym dniu spędzonym z naturą) odpoczynek w atrakcyjnych uzdrowiskowych miejscowościach. Najważniejsze pytanie brzmi jednak: czy warto? Jeśli są osoby, które w swoim życiu przetarły karkonoskie szlaki co najmniej 200 razy, nie może być inaczej. Zwłaszcza gdy na własne oczy przekonacie się jak niejednostajna potrafi być nieposkromiona przez ludzi przyroda. Da Wam też okazję do spaceru po kotłach polodowcowych by rozglądając się wokół mieć wrażenie że przenieśliście się w zupełnie inne miejsce... to wciąż Karkonosze czy już Alpy?

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Karkonoszach przez Booking.com<<<  WILLA

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Karkonoszach przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg w Karkonoszach przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Choć góry są atrakcją samą w sobie, warto skorzystać ze wszystkiego, co mają do zaoferowania – a jest tego naprawdę sporo! Jeśli jeszcze nie macie planów, ciężko Wam znaleźć czas na przygotowanie podróży – skontaktujcie się z nami! Zupełnie za darmo pomożemy Wam zorganizować wyjazd na własną rękę, dopasowując oferty przejazdów i noclegów do dostarczonych przez Was kryteriów. Czy można prościej zaplanować wycieczkę nie tracąc jej indywidualnego charakteru?

 

I jak, kierunek wybrany? Kliknij i dowiedz się jak mogę pomóc - Twój Osobisty Doradca Podróży !

doradca