Katowice - koncerty i festiwale 2017

Jak wiele wiecie o Śląsku? Byliście tylko w największych miastach? Może warto tu powrócić by wziąć udział w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych? Zobaczcie co w tym roku może Was przyciągnąć do Katowic!

 

OFF Festival 4 – 6 sierpnia

Założenie festiwalu jest proste i intrygujące zarazem: nie ma podobać sie każdemu. Co to oznacza w praktyce? Nie zobaczycie w programie zespołów mainstreamowych, których kawałki lecą pięć razy dziennie w radiu. Za to spotkacie artystów z całego świata, takich jak występująca po raz pierwszy w Polsce Feist oraz reprezentujących Polskę, Artura Rojka czy PRO8L3M. Trzydniowy festiwal miał być dość niszowy, jednak z roku na roku zdobywa nie tylko coraz więcej nagród medialnych, ale również coraz większą publicznośc. Może właśnie dlatego powinniście tu przyjechać? By uczestniczyć w czymś innym, skłaniającym do przemyśleń, poruszającym w pewien sposób? A może po prostu by poznać ciekawych ludzi szukających czegoś tak jak Wy lub pragnących po prostu dobrej zabawy na koncertach?

Cena biletów - Trzydniowy karnet kosztuje 310 zł, natomiast na poszczególne dni festiwalu można kupić oddzielne bilety.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na OFF Festival przez Booking.com<<<  HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na OFF Festival przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na OFF Festival przez Booking.com<<<  APARTAMENT

 

Rawa Blues Festiwal 29 – 30 września

To jeden z najstarszych w Polsce i jednocześnie największych na świecie festiwali muzyki bluesowej odbywających się in-door. Jeśli jesteście fanami tego gatunku, przybądźcie na wydarzenie, które powstało jeszcze w latach 80. z inicjatywy muzyka bluesowego Ireneusza Dudka. Początki mogą wydawać się skromne – na całodniowych sesjach w różnych miejscach wystąpiło 20 wykonawców, który zagrali dla 500 osób na widowni. Jednak zgromadzenie takie publiczności gdy lada dzień ogłoszą stan wojenny? To jest już sukces! Od tamtego czasu, festiwal przyciąga co roku coraz większą publiczność pozwalając by blues wypełnił przestrzeń katowickiego Spodka. Dlaczego mielibyście to przegapić?

Cena biletów - Bilety sprzedawane są oddzielnie na każdy dzień festiwalu, zależnie od wybranych miejsc (i udogodnień) cena waha się od 100 do 380 zł. Co ciekawe, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz dzieci do lat 12 mają wstęp wolny na wszystkie koncerty.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Rawa Blues Festiwal przez Booking.com<<<  HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Rawa Blues Festiwal przez Booking.com<<<  HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Rawa Blues Festiwal przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Jak widzicie, w tym roku Katowice stały się miastem muzyki – nie bez powodu władze miasta postanowiły się skupić na tym sektorze kultury, co oznacza, że możemy spodziewać się w przyszłości jeszcze więcej muzycznych wydarzeń i coraz lepiej dofinansowanych. Już dziś, warto jednak przyjechać do Katowic by skorzystać z zapewnionej rozrywki! Wszystkim osobom wybierającym się na opisane wydarzenia staraliśmy się znaleźć przydatne noclegi, jeśli jednak nie do końca odpowiadają one Waszym oczekiwaniom – skontaktujcie się z nami! Zupełnie za darmo pomożemy Wam zorganizować podróż, znaleźć noclegi dopasowane do dostarczonych przez Was kryteriów.