Łódź - koncerty i festiwale 2017

Łódź kojarzy Wam się jedynie z miastem przemysłowym? A może powinna z przemysłem filmowym? Symbolem przemiany miasta jest nadane mu miano "HollyŁódź", które oddaje jego charakter centrum kulturalnego tej części Polski. Co może Was przyciągnąć w tym roku do Łodzi?

 

Koncert Hansa Zimmera 27 maja

Będąc fanami kina lub muzyka, a zwłaszcza obu tych dziedzin, nie możecie przegapić koncertu Hansa Zimmera. Nawet osoby nieobeznane z twórczością kompozytorów muzyki filmowej potrafią odtworzyć w pamięci, bez przygotowania tak znane motywy jak partytura z "Gladiatora", "Króla Lwa", "Piratów z Karaibów" czy "Mission Impossible". Tym razem macie szansę zobaczyć ich twórcę na scenie wraz z chórem i współpracującym przy różnych produkcjach zespołem oraz owianymi tajemnica specjalnymi gośćmi. Śpieszcie się z zakupem biletów! Choć poprzednia trasa obejmowała koncerty w Europie i na innych kontynentach, bilety wyprzedały się w zaledwie kilka tygodni!

Cena biletów - zależnie od kategorii miejsc cena biletu to około 219 do 549 zł

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<<  HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Transatlantyk Festival 14-21 lipca

O jakości festiwalu świadczy już osoba jego twórcy i dyrektora – laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka. Co jednak możemy powiedzieć o samym festiwalu? Charakteryzują go trzy słowa: Otwarty, Odważny i Glokalny – co kryje się pod tym neologizmem? Jak twierdzą organizatorzy "glokalny czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania" – w rzeczywistości pozwalana zbudować więzi w społeczeństwie, które interesuje się filmem, muzyką i potrafi dyskutować na tematy trudne, ale dotyczące nas wszystkich. Dzięki sławie festiwalu mają okazję zaprezentować się Wam miedzynarodowi twórcy zarówno znani jak i Ci, którzy dopiero mają okazję rozbłysnąć przed publicznością.

Cena biletów zależy od rodzaju wydarzenia festiwalowego, na które się wybieracie – możecie wziąć udział w Gali Otwarcia, sekcji Kino lub sekcji Muzyka oraz w bezpłatnych pokazach filmowych.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Transatlantyk Festiwal przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Transatlantyk Festiwal przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Transatlantyk Festiwal przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Festiwal Łódź Czterech Kultur 8 – 17 września

Wielokulturowość Łodzi tworzoną od lat przez mieszkających obok siebie Niemców, Żydów, Polaków i Rosjan, oddaje dziś organizowany co roku festiwal Łódź Czterech Kultur. Łączy w sobie nie tylko elementy każdej z nich, ale też wiele dziedzin sztuki: od teatru, literatury, przez muzykę, po film i sztuki wizualne. Ze względu na rozległy zakres festiwalu, nie znamy jeszcze wszystkich przygotowanych przez organizatorów atrakcji! Jednak już teraz widzimy, że warto zarezerwować sobie ten termin na łódzki festiwal. Pod hasłem festiwalu "Alfabet dialogu", w koncercie finałowym piosenki Leonarda Cohena w tłumaczeniu zaśpiewają między innymi: Maria Peszek, Gaba Kulka, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz. Warto przyjechać do Łodzi również by zobaczyć jak zmieni się przestrzeń miejska na czas wydarzenia – nawet cały Stary Rynek zostanie przeznaczony na specjalnie zaprojektowaną instalację artystyczną. Sam budżet wydarzenia przekracza milion złotych, może więc warto wziąć udział w imprezie tego formatu?

Cena biletów różnią się w zależności od wybranego wydarzenia, jednak wstęp na większość atrakcji organizowanych w przestrzeni miejskiej jest bezpłatny.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Łódź Czterech Kultur przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Łódź Czterech Kultur przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Łódź Czterech Kultur przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Light Move Festival 29 września – 1 października

Chcielibyście zapewnić swoim dzieciom fajną rozrywkę, samemu jednocześnie czerpiąc z tego przyjemność? Łódź szykuje już dla Was atrakcje na tę jesień! Tegorocznym motywem Festiwalu Światła będzie "No Limits – Szlakiem Awangardy", na którym zobaczycie wielkoformatowe jak i mniejsze instalacje świetlne. Dlaczego warto zobaczyć to widowisko? Dzięki współpracy z Fête des Lumières w Lyonie (największym Festiwalem Światła na świecie!) będziecie mieli okazję zobaczyć dzieła francuskich twórców awangardowych jak i najnowsze prace światowych i polskich artystów. Olśniewająca kreacja miasta przyciąga co roku ponad pół miliona widzów, co świadczy samo w sobie o tym, że warto zobaczyć jeden z największych tego rodzaju festiwali w Europie!

Cena biletów - ze względu na charakter wydarzenia, udział jest bezpłatny – czy potrzeba dalszej zachęty? ;)

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Light Move Festival przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Light Move Festival przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Light Move Festival przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Filmowa Łódź potrafi więc zachwycić swoim blaskiem każdego, kto zdecyduje się tu zawitać na organizowane wydarzenia. Co miałoby Was powstrzymać? Jeśli spodobał Wam się pomysł odwiedzenia miasta by wziąć udział w festiwalach, jednak znalezione noclegi nie do końca odpowiadają Waszym oczekiwaniom – skontaktujcie się z nami! Zupełnie za darmo pomożemy Wam zorganizować podróż i zarezerwować noclegi dopasowane do dostarczonych przez Was kryteriów.