Luksus w greckim wydaniu


Grecka wyspa Mykonos zaskoczy nawet najbardziej wymagających. Tak! To ta słynna miejscówka gwiazd! Duża dawka słońca, lazurowa woda i złoty piasek, a do tego pyszne greckie jedzenie i dobre wino! Gotowi na podróż? Mykonos uważana jest za jedną z najbardziej zachwycających wysp greckich, a od kilku lat stała się głównym kierunkiem wakacyjnym gwiazd filmowych i sportowców. W szczycie sezonu liczba turystów, którzy przebywają na wyspie, dochodzi nawet do stu tysięcy dziennie.

Wybierasz się tutaj na urlop? Koniecznie odwiedź te miejsca:Miasto Chora

Mykonos Wieczorem


Stolica Mykonos zachwyca pięknem architektury, czyli tradycyjnymi, charakterystycznymi dla kultury egejskiej zabudowaniami, w postaci białych, klimatycznych domków. Uliczki w stolicy przypominają labirynt, dookoła którego rozciągają się bogato udekorowane kwiatami budowle. Najpopularniejszą ulicą w mieście jest Matogianni, na której znajdziecie ekskluzywne sklepy z odzieżą i biżuterią. To miasto nie zasypia! Jeśli szukasz dobrej muzyki i zabawy to koniecznie odwiedź Chora!

Mykonos Ulica

Kościół Panagia Paraportiani


To podobno najchętniej fotografowany kościół w Grecji. Znajduje się w dzielnicy stolicy wyspy – Kastro. Jego nazwa oznacza ”Matka Boża Bramy Bocznej”, ponieważ wejście znajdowało się właśnie z boku dzielnicy. Jego budowa rozpoczęła się w 1425 roku. Budynek składa się z tak naprawdę pięciu mniejszych kościołów, które są ze sobą połączone.

 Cerkiew

Wyspa Delos

Delos
To niewielka wysepka znajdująca się w pobliżu Mykonos. Jak mówi mitologia, jest to miejsce narodzin Apollina i Artemidy. Bardzo łatwo na nią dotrzeć, ponieważ organizowane są specjalne rejsy, w trakcie, których podziwiać można piękne greckie widoki! Na wyspie Delos znajdują się ruiny świątyni Apollina i Dionizosa oraz Tarasu Lwów. 

 

Mała Wenecja


Nazwano tak charakterystyczne, kolorowe zabudowania wyspy, które znajdują się nad samym brzegiem morza w Chora. Domki te powstały w XVIII i XIX wieku.

Mała Wenecja

Wiatraki


To jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Mykonos. Zostały wybudowane w XVI wieku, na wzór holenderskich. Greckie wiatraki wyróżniały się dodatkowym płóciennym żaglem.

Mykonos Wiatraki

Latarnia Armenistis


Ta piękna latarnia liczy już 125 lat. Decyzja o jej budowie zapadła w 1887 roku, po zatonięciu brytyjskiego parowca „Volta”. Przez wiele lat szczyt wieży oświetlany był przez lampę morską skonstruowaną przez Sauter’a Lemonnier’a. Warto wybrać się tam wieczorem i podziwiać zapierający dech w piersiach widok zachodzącego słońca oraz wyspy Tinos i Syros.

Mykonos Wykopaliska

Plaża Super Paradise


Po intensywnym zwiedzaniu wszystkich magicznych zakątków Mykonos, warto udać się na chwilę odpoczynku! Idealnym miejscem jest plaża Super Paradise. Raj! Jak sama nazwa wskazuje! To jedna z najczystszych plaż na wyspie. Turkusowa woda, gorące słońce i zimne drinki. Czy można chcieć więcej? ?