Najbardziej przerażające miejsca na świecie

Strach, niebezpieczeństwo, niepokój… niektórzy ludzie potrzebują tego w życiu. Czy można zagwarantować sobie mocne uderzenie adrenaliny, zwiedzając? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wystarczy wybrać się do jednego z najbardziej przerażających miejsc na świecie. A tych nie brakuje. Odważycie się?

 

Strach jest ekscytujący

Opuszczone szpitale, w których każda ze ścian może opowiedzieć setki przerażających historii, tajemnicze tunele, wysiedlone, niebezpieczne miasta, w których nikt nie chce mieszkać, ciemne lasy owiane niepojącymi legendami i odległe zakątki, w których podobno dzieją się niewyjaśnione zjawiska paranormalne. Takich miejsc na świecie jest wiele, a nie brakuje też śmiałków, którzy chętnie zwiedziliby je wszystkie. Poznajcie siedem najbardziej przerażających miejsc na świecie. Uwaga! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

 

Wyspa Lalek w Meksyku

Tuż obok Miasta Meksyk, w dzielnicy Xochimilco, leży niewielka wyspa, która jednak znacznie różni się od jej podobnych. Cała okolica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednak biura turystyczne i turyści trzymają się z daleka. Wyspa Lalek nie jest najlepszym miejscem do odwiedzenia jej w czasie wakacyjnego urlopu. Chyba, że nie przeszkadza nam widok pourywanych kończyn, zwisających z drzew.

Ciała pozbawione oczu, poodrywane ręce i nogi, czaszki porozwieszane na gałęziach drzew… sceneria jak w najstraszniejszym horrorze. To może zaoferować nam Isla de las Muñecas, na której wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach została utopiona mała dziewczynka. To, że oderwane fragmenty ciał nie należą do ludzi, a do lalek, wcale nie czyni tego miejsca mniej przerażającym. Lalki zostawia się tutaj, aby upamiętnić śmierć dziecka. Dla wielbicieli mocnych wrażeń jest to świetne miejsce na wycieczkę. Znajdźcie najlepszy lot, a na miejscu najlepiej wynajmijcie samochód. Przekonajcie się, gdzie leży granica Waszych lęków.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze ofrty noclegów na stronie Booking.com w Meksyku<<<

Najszybsze loty do Meksyku:  wylot z Warszawy z przesiadką w Rzymie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Meksyku<<<

 

Wyspa Węży w Brazylii

Ilha da Queimada Grande to mała wysepka leżąca u wybrzeży Brazylii. Co czyni to miejsce tak strasznym? Wyspa jest domem tysięcy węży żararak wyspowych, które zostały uznane za jedne z najbardziej jadowitych na świecie. Najbardziej przerażający jest fakt, że na jednym metrze kwadratowym żyje od 1 do 5 osobników. Ich jad powoduje poważne uszkodzenia układu nerwowego, nerek i wewnętrzne krwotoki, a w końcu śmierć w wielkiej agonii.

Szacuje się, że ten gatunek odpowiada za 90 procent zgonów ludzkich powstałych w wyniku ukąszenia węży w Brazylii. Nic więc dziwnego, że wyspa Queimada Grande, na której żyje najbardziej agresywna odmiana z gatunku żararak wyspowych, została objęta kwarantanną. Tak więc, jeśli macie zamiar wybrać się w tamte okolice, najlepiej wykupcie najlepsze dostępne ubezpieczenie turystyczne, a szczegóły poznacie tutaj. A jeśli brakuje Wam odpowiedniej waluty, możecie ją szybko zdobyć klikając na poniższy baner, po najkorzystniejszym możliwym kursie (baner nie działa na telefonach i gdy adblock jest włączony).

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com w Brazylii<<<

Najszybsze loty do São Paulo:  wylot z Warszawy z przesiadkami we Frankfurcie i Waszyngtonie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Brazylii<<<

 

Las Aokigahara (Las Samobójców) w Japonii

Las Aokigahara w Japonii jest też nazywany zbiorowym grobem samobójców. Jest to miejsce okryte złą sławą, głównie dlatego, że rocznie wiesza się tutaj około stu ludzi. Już tylko przechodząc obok tego miejsca, można poczuć niepokojącą aurę. Co ciekawsze, naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić, dlaczego to miejsce kusi przyszłych samobójców. Mało kto odważy się tutaj wejść po zmroku. Już przed samym wejściem do lasu przywitają nas komunikaty, odwodzące od samobójstwa. Z każdym krokiem w przód jest tylko gorzej. Widzimy części pozostawionej garderoby, zdjęcia oraz butelki po alkoholu. Wzdłuż ścieżek, między gęsto rozsianymi drzewami widać opustoszałe obozowiska, pośród nich gnijące ciała, a także pokryte mchem kości. Uważacie, że jesteście odważni i chcecie spróbować, ale strach wzbudzają w Was braki językowe? Już teraz zapiszcie się na najlepszy kurs językowy.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Japonii<<<

Najszybsze loty do Tokio:  wylot z Warszawy z przesiadką w Doha

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Japonii<<<

 

Szpital psychiatryczny Cane Hill Asylum w Wielkiej Brytanii

5Mamy ciarki, jak tylko pomyślimy o szpitalu psychiatrycznym. A co, jeśli dodatkowo jest od lat opuszczony i w nim straszy?

Szpital psychiatryczny Cane Hill działał w Londynie od 1982 roku, a w okresie swojej świetności przebywało w nim nawet 2000 pacjentów naraz. Pod koniec 1980 roku liczba pacjentów znacznie spadła, aż w końcu w 1991 został zamknięty. Od marca 2008 roku do końca 2010 roku na terenie dawnego szpitala prowadzono prace rozbiórkowe, a pod koniec 2010 roku, na terenie obiektu wybuchł pożar. Do dziś mało kto zapuszcza się w te rejony. Legenda głosi, że łatwo tam postradać zmysły.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com w Wielkiej Brytanii<<<

20.07.17: wylot z Warszawy o 06:00, przylot do Londynu o 08:50
30.07.17: wylot z Londynu o 20:55, przylot do Warszawy o 00:25

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Londynu już od 487 zł<<<

 

Prypeć na Ukrainie

6Tę historię zna chyba każdy. Prypeć to niewielkie miasteczko na Ukrainie, w którym mieszkali pracownicy elektrowni atomowej w Czarnobylu. Wszystkich z nich ewakuowano po katastrofie reaktora. Ewakuacja była tak nagła, że mieszkańcy uciekali, przerywając posiłek.

Na pierwszy rzut oka Prypeć wcale nie różni się od innych okolicznych miast. Wygląda jak socjalistyczne blokowisko. Nie ma tu jednak ludzi, wszędzie panuje cisza, a słychać tu jedynie wiatr oraz zwierzęta. Niektóre z nich mieszkają w opuszczonych ludzkich domach. Ludzie wyjeżdżając stąd zostawili wszystko, co mieli. Co się stanie, kiedy odważymy się wejść do jednego z budynków? Zapewne zastaniemy je w dokładnie takim samym stanie, w którym pozostawili je domownicy. Miejsce to zostało skażone do tego stopnia, że nie będzie mogło być zamieszkane jeszcze przez wiele lat. Promieniowanie radioaktywne na stale uszkodziło także tutejszy ekosystem. Mówi się, że można tu dziś spotkać niesamowite okazy zmutowanych zwierząt… a może nawet i ludzi?

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com na Ukrainie<<<

20.07.17: wylot z Warszawy o 06:00, przylot do Kijowa o 08:30 (następnego dnia)
30.07.17: wylot z Kijowa o 20:00, przylot do Warszawy o 21:30 (następnego dnia)

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot na Ukrainę już od 473 zł<<<

 

Las Hoia Baciu w Rumunii

7Już na samą myśl o Transylwanii odczuwamy pewien niepokój. Przeklęty las Hoia Baciu nie jest znany jednak z tego, że nieopodal mieszkał książę wampirów. To Transylwański Trójkąt Bermudzki, pełen zagadkowych zjawisk, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Już samo to, że dawniej zaginął tutaj pewien pasterz, daje do myślenia. Legenda mówi, że został wchłonięty przez las. A to dopiero początek serii zdarzeń. W tym miejscu podobno często widuje się także UFO i przedziwne, demoniczne istoty. Poza UFO zanotowano także pojawianie się tu znaków na glebie i śniegu, przypominających twarze nieznanych postaci. Mówi się, że kto raz wejdzie do tego lasu, nie będzie już taki sam. Co kryje tajemnica tego miejsca? Czy to siedlisko demonów, a może prawdziwe lądowisko pozaziemskich istot? Przekonajcie się sami! Zorganizujcie z naszą pomocą wycieczkę na własną rękę. Do dzieła!

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Rumunii<<<

20.07.17: wylot z Warszawy o 17:15, przylot do Bukaresztu o 00:35
30.07.17: wylot z Bukaresztu o 14:00, przylot do Warszawy o 16:25 (następnego dnia)

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Rumunii już od 593 zł<<<

 

Trupia farma w USA

8Trupia farma jest jednym z najbardziej przerażających miejsc w Stanach Zjednoczonych. To wielki, ogrodzony teren, położony za szpitalem na wzgórzach Tennessee. To miejsce, w którym w powietrzu czuć śmierć.

Trupia Farma powstała w 1981 roku. Założył ją antropolog dr William Bass. Na polu pozostawiano ciała zmarłych osób. Są one obserwowane przez pracujących w tej placówce naukowców, którzy śledzą ich rozkład i wpływ warunków atmosferycznych. Wyniki tych ekspertyz stają się później podstawą do działań śledczych, zajmujących się sprawami morderstw. Być może jest to przydatna placówka badawcza, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że jest w tym spora dawka makabry.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Tennessee<<<

Najszybsze loty do Nashville:  wylot z Warszawy z przesiadkami w Londynie i Chicago

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do USA<<<

 

Są miejsca na Ziemi, które budzą grozę już samą swoją nazwą. Ich odwiedziny na pewno nie należą do najprzyjemniejszych, jednak niektórzy ludzie pasjonują się nimi i tylko marzą, aby spędzić noc w Lesie Samobójców, czy odwiedzić Trupią Farmę. Celem jest zebranie mocnych wrażeń, zupełnie jak przeciętny turysta zbiera muszle i bursztyny w czasie przechadzek po plaży. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Wam za darmo zorganizować Ci niezapomnianą wycieczkę!