Najdłuższe ulice świata

Czy mieliście kiedyś wrażenie, że idziecie i idziecie, a ulica zdaje się ciągnąć w nieskończoność? Sytuacja ta mogła się wydarzyć właściwie wszędzie – w rodzinnym mieście, w nowej okolicy albo podczas podróży. Nie każdy lubi przedłużające się spacery, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą ograniczenia czasowe. Kiedy jednak ktoś postanawia odwiedzić jedną z najdłuższych ulic świata, pokonywane kilometry nabierają zupełnie innego znaczenia. Poniżej przedstawiamy ranking siedmiu miejsc, które na pewno zasługują na uwagę turystów ze wszystkich kontynentów.

 

Miejsce siódme: Valiasr Street

Bardzo długą, bo liczącą sobie około 17,3 kilometra, ulicą może się poszczycić Iran. Mowa tutaj o Valiasr Street, będącej główną aleją i jednocześnie centrum handlowym stolicy państwa – Teheranu. Obcokrajowcy, interesujący się historią i architekturą, znajdą tutaj piękne, zabytkowe domy, pochodzące z przeróżnych epok. Część z tych budowli funkcjonuje zresztą jako muzea, dlatego mogą stanowić nie lada gratkę dla miłośników sztuki. Jesteście zainteresowani? Wykupcie ubezpieczenie turystyczne i bez obaw o jakiekolwiek wypadki, wybierzcie się do Iranu.

Opisywana ulica powstała na zlecenie Reza Shah Pahlavi, chcącego połączyć ze sobą wszystkie rezydencje pałacowe. Obecnie warto przejść się Valiasr Street chociażby ze względu na jej typowo irański klimat. Wzdłuż niej rosną bowiem jawory, które są nierozerwalnie związane z tamtejszą kulturą i stanowią część teherańskiego krajobrazu.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com w Teheranie<<<

20.07.17: wylot z Warszawy o 13:25, przylot do Tehranu o 23:40
30.07.17: wylot z Teheranu o 04:10, przylot do Warszawy o 12:25

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Teheranu już od 1608 zł<<<

 

Miejsce szóste: Church Street

Jedna z wielokilometrowych ulic mieści się także w Republice Południowej Afryki. Powszechnie uważa się, że posiadając 26 kilometrów długości należy do grona najdłuższych prostych ulic świata. Można ją wiązać z pewnym bardzo traumatycznym dla tego kraju wydarzeniem – otóż to właśnie tam zrzucono bomby w 1983 roku, a w zamachu zginęło 19 osób.

Ulica przylega do popularnego wśród odwiedzających RPA Church Square, gdzie znajdują się najstarsze budowle Pretorii. Można tam zobaczyć Stary Ratusz oraz Reserve Bank. Po zwiedzaniu, wielu turystów decyduje się też na odpoczynek w cenionym Café Riche. Chcielibyście, również spędzić tam trochę czasu? Nie czujecie się jednak pewnie mówiąc po angielsku? Zapiszcie się na kurs językowy już teraz.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Johannesburgu<<<

Najszybsze loty do Johannesburga:  wylot z Warszawy z przesiadką w Doha

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Johannesburga<<<

 

Miejsce piąte: Avenida de los Insurgentes

Szukając najdłuższych ulic świata, trzeba koniecznie odwiedzić Meksyk. To właśnie tam, w stolicy kraju, Ciudad de Mexico znajduje się ponad 28-kilometrowa Avenida de los Insurgentes. Aleja ta wywodzi się od dawnej Via del Centenario, a swoją nazwę zawdzięcza powstańczej meksykańskiej armii, która walczyła o niepodległość kraju.

Avenida de los Insurgentes to główna ulica miasta, którą przecina wiele mniejszych. Jeśli postanowicie więc odwiedzić stolicę kraju, na pewno szybko ją odnajdziecie. Dla ułatwienia wynajmnijcie samochód na miejscu. Nie zapomnijcie także o potrzebnej walucie, a klikając w poniższy baner możecie ją wymienić po najkorzystniejszym kursie (baner nie działa na telefonach i gdy adblock jest włączony).

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com w Meksyku<<<

Najszybsze loty do Meksyku:  wylot z Warszawy z przesiadką w Rzymie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Meksyku<<<

 

Miejsce czwarte: Western Avenue

Chicago - „Wietrzne Miasto”, położone nad jeziorem Michigan, także może poszczycić się jedną z najdłuższych ulic świata. Western Avenue mierzy bowiem 44,06 kilometrów. Od 1851 do 1869 roku Western Avenue wytyczała zachodni kraniec miasta Chicago. Przy tej ulicy organizowano pikniki, a w latach od 1904 do 1967 funkcjonowało tam wesołe miasteczko - Riverview Park. Obecnie w tym miejscu znajduje się centrum handlowe, rejonowy posterunek policji oraz Uniwersytet DeVry.

Od 1978 roku na Western Avenue organizowana jest największa charytatywna parada motocyklowa na świecie - „Toys for Tots”. Każdego roku, w pierwszą niedzielę grudnia, tysiące motocyklistów z różnych państw przybywa tam po to, by zbierać zabawki oraz pieniądze dla biednych dzieci z miasta. Maskotki wiozą ze sobą lub zbierają je od stojących na chodniku ludzi.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Chicago<<<

Najszybsze loty do Chicago:  wylot z Warszawy z przesiadką w Londynie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Chicago<<<

 

Miejsce trzecie: Sepulveda Boulevard

Jedną z najdłuższych ulic świata można odnaleźć w hrabstwie Los Angeles. Sepulveda Boulevard jest główną ulicą w mieście, rozciągającą się od strony północnej na południe od San Fernando Valley, poprzez góry Santa Monica w Sepulveda Pass, wszystkie rejony Westside i South Bay aż do Long Beach. Ta najdłuższa w całym mieście oraz hrabstwie ulica mierzy około 42,8 mil, czyli 69 kilometrów. Co ciekawe, przebiega ona pod dwoma pasami startowymi tamtejszego lotniska. Nazwa Sepulveda Boulevard wywodzi się od nazwiska hiszpańskiej rodziny, żyjącej w czasach, kiedy Los Angeles dopiero co powstało.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty hoteli na stronie Booking.com w Los Angeles<<<

Najszybsze loty do Los Angeles:  wylot z Warszawy z przesiadką w Londynie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Los Angeles<<<

 

Miejsce drugie: Broadway

Trudno byłoby znaleźć osobę, które nigdy nie słyszała o Broadwayu. Najsłynniejsza, a zarazem główna ulica Manhattanu mierzy aż 241 kilometrów! Obecnie przyjezdni mogą podziwiać błyszczące neony rozlicznych kin, teatrów i największych sklepów czołowych projektantów mody, spacerując usytuowanym po środku deptakiem. Z tego też powodu ulica najlepiej prezentuje się po zmierzchu.Turyści mogą udać się do pobliskich kawiarni, restauracji czy barów – wybór okazuje się naprawdę szeroki! Też chcecie się tam znaleźć, ale macie problemy z organizacją? Nie czekajcie! Napiszcie do nas, a pomożemy Wam zorganizować wycieczkę na własną rękę.

Prócz wszelkich miejsc kultury i rozrywki, znajdują się tam również najznakomitsze szkoły baletowe oraz teatralne. Broadway jest też miejscem, w którym odbywają się liczne parady. Co roku można tam spotkać największe gwiazdy światowego kina. Każdy, kto wybierze się w tamte okolice, na pewno przeżyje niezapomnianą przygodę. A jest co zwiedzać, bo ilość kilometrów możliwych do pokonania wygląda naprawdę nieźle!

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Nowym Jorku<<<

Najszybsze loty do Nowego Jorku:  wylot z Warszawy z przesiadką w Helsinkach

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Nowego Jorku<<<

 

Miejsce pierwsze: Yonge Street

Nasz ranking bezapelacyjnie wygrywa Yonge Street z Kanady. Jej długość wynosi aż 1896 kilometrów i sprawia, że jest pod tym względem bezkonkurencyjna. Trasa ta bowiem łączy ze sobą dwa jeziora: Ontario i Simcoe. Swoją nazwę zawdzięcza ministrowi wojny Imperium Brytyjskiego, sir George’owi Yonge’owi. Została oddana do użytku już w 1796 roku. Obecnie kojarzy się na pewno z bardzo znanym Hockey Hall of Fame, czyli aleją sław hokejowych, zwłaszcza miłośnikom tej dyscypliny sportowej. Podróżnikom warto podpowiedzieć, że Yonge Street stanowi też najkrótsze połączenie między Górnymi a Dolnymi Wielkimi Jeziorami.

>>>Kliknijcie tutaj, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów na stronie Booking.com w Toronto<<<

Najszybsze loty do Toronto:  wylot z Warszawy z przesiadką w Londynie

>>>Kliknijcie tutaj, aby zarezerwować lot do Toronto<<<

 

Długi spacer? Czemu nie!

Najdłuższe ulice świata stanowią bez wątpienia niezwykłe wyzwanie dla entuzjastów pieszych wycieczek. Są przecież i tacy, którzy bez zawahania zdecydują się podjąć marsz od brzegu jeziora Ontario do wybrzeża zbiornika Simcoe. Nieprzebrane tłumy, przemieszczające się wzdłuż Broadwayu potwierdzają, że chętnych na długie wędrówki nie brakuje. Te osoby, które nie lubią aż tak wyczerpujących spacerów, mogą zawsze skorzystać z jakiegoś środka lokomocji. Skontaktujcie się z nami, a za darmo pomożemy Wam zorganizować wszystkie aspekty wycieczki po najdłuższych ulicach świata.