Opłata za roaming w Unii Europejskiej? Teraz będzie dużo taniej!

Dodatkowe koszty w roamingu? Wciąż trochę tak – ale duuużo niższe!

Szykujecie się już na wakacje? W tym roku nie musicie się obawiać wysokich opłat za roaming zagraniczny! Od 15 czerwca w Unii Europejskiej obowiązują jednolite ceny dla wszystkich operatorów sieci komórkowych – co to oznacza w praktyce?

Mimo dłuższej podróży, chcielibyście utrzymać stały kontakt ze znajomymi w Polsce? Zapłacicie mniej nie tylko za same połączenia, ale też transfer danych, więc możecie bez obaw dzielić się wrażeniami wysyłając rodzinie zdjęcia z Hiszpanii. Jak do nowych regulacji dostosują się operatorzy w Polsce?

W przypadku największych operatorów (Play, Orange, Plus i T-Mobile), jeśli obecnie korzystacie z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci, photo roaming 960x640 Wasze możliwości zostaną rozszerzone do większości krajów EOG (UE + Islandia, Liechtenstein i Norwegia) bez dodatkowych opłat. Wasze pakiety danych obowiązujące w Polsce, nie będą jednak w pełni dostępne w roamingu. Ilość „darmowych“ danych, które będziecie mogli wykorzystać w roamingu będzie uzależniona od wielkości Waszych miesięcznych opłat, w związku z tym będzie różnić się w zależności od oferty, którą posiadacie. Na przykład klient, posiadający plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł, który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE. Co sią stanie gdy przekroczycie limit? Za dalsze korzystanie z transmisji danych będzie naliczana dopłata 0,04 zł za 1 MB.

Czy opłaca się kupić kartę operatora proponującego mniejsze opłaty krajowe i korzystać z niej stale w innym państwie? money roaming 960x689 Unia Europejska nie chcąc narazić operatorów na bankructwo ograniczyła zmiany do kart tymczasowo używanych za granicą, czyli mieszkając w Polsce możecie korzystać z polskiej karty, jadąc na tydzień do Włoch, możecie bez obaw kupić kartę lokalnego operatora. Jeśli jednak Rzym oczarował Was do tego stopnia, że postanowiliście zostać na 10 lat – korzystanie z polskiej karty, może Was narazić się na zawieszenie usługi lub dodatkowe opłaty.

Pozostaje niestety problem Brexitu – z nowych możliwości w Wielkiej Brytanii będzie można korzystać do 2019 roku, kwestia czy opłaty w tym państwie zostaną ponownie wprowadzone po wyjściu z Unii pozostaje wciąż pod znakiem zapytania. Dzięki zniesieniu dodatkowych opłat Wasza podróż z pewnością stanie się przyjemniejsza! A jeszcze łatwiej będzie Wam czerpać z niej radość, gdy pozwolicie nam pomóc Wam w jej organizacji! Wystarczy, że skontaktujecie się z nami podając kryteria, według których mamy szukać najlepiej dobranych noclegów i tanich biletów, a potem zostaje Wam tylko cieszyć się wyjazdem na własną rękę.