Polski sukces na targach ITB

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie (ITB) to największa tego typu impreza na świecie. W tym roku pojawili się tam wystawcy z 187 krajów świata. Nasz kraj wypadł wyśmienicie. Polskie stoisko narodowe otrzymało nagrodę dla najlepszego wystawcy z Europy.

 

Tegoroczne ITB odbywały się w dniach 7-11 marca i jak co roku okazały się wielkim sukcesem. Pobito zeszłoroczny rekord frekwencji, Berlińską Messe odwiedziło ponad 170 tysięcy gości, w tym aż 110 tysięcy przedstawicieli branży turystycznej z Niemiec i nie tylko. Tradycyjnie pod koniec wydarzenia studenci Cologne Business School wybrali najlepsze stoiska według klucza regionalnego. Nagrodę główną za najlepsze stoisko nagrodę otrzymali przedstawiciele niemieckiej Bawarii. W kategorii „najlepszy wystawca wśród krajów europejskich" jury wskazało jednak na Polskę. Był to największy sukces naszego kraju w historii udziału w targach.

watermelon 600x300

>>>ZOBACZ: Co warto zwiedzić w Berlinie!

Stoisko zostało wyróżnione za różnorodność atrakcji, przyjazną atmosferę, gościnność i profesjonalną obsługę. Szczególnie duże wrażenie wywarł interaktywny pokaz pieczenia pierników przygotowany przez Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też takie atrakcje jak eksperymenty wodne przygotowane przez Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia oraz warsztaty wyplatania zabawek z trawy zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

>>> ZOBACZ TEŻ: Zorganizujemy Twój wyjazd do Niemiec za grosze! Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej.

Polski sukces cieszy przedsiębiorców z branży turystki, ponieważ dzięki niemu mogą liczyć na większy napływ gości z Niemiec, którzy już dziś bardzo często odwiedzają nasz kraj. Polskie osiągnięcie skomentował też Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka: „Polskie stoisko zostało docenione i wyróżnione nie tylko za bogatą ofertę atrakcji i aktywności, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, niezwykłą gościnność i profesjonalną obsługę. To są walory, które decydują o tym, że coraz więcej turystów wybiera Polskę jako miejsce odpoczynku”.

 

Dobre wyniki Polski na targach ITB to świetna wiadomość. Nasz bogaty i różnorodny rynek turystyczny wciąż w dużej mierze pozostaje nieodkryty przez podróżników z zachodu Europy. Wydarzenia pokroju ITB są świetnym sposobem na pokazanie całemu światu, a w szczególności globalnej branży turystyczne, że Polska ma turystom wiele do zaoferowania.

>>>ZOBACZ: Najlepsze i najciekawsze miejsca Polski!