Porównania rozmiarów: słynne obiekty z niecodziennej perspektywy

Wybieracie się na premierę najnowszej części Gwiezdnych Wojen? Sami chcielibyście zmierzyć się z Gwiazdą Śmierci? Jeśli kiedykolwiek wyobraźnia doprowadziła Was do takich fantazji, dziś możecie oszacować swoje szanse w tej potyczce!

Planując podróż z pewnością choć raz natknęliście się na atrakcje opisywane jako największe, najwyższe na świecie - czy potrafiliście jednak wyobrazić sobie ich ogrom? Może Wam w tym pomóc ciekawa inicjatywa, jaką jest kanał A Quick Perspective - przedstawiane na nim zestawienia słynnych obiektów z niecodziennym otoczeniem lepiej zobrazują Wam trudne do oszacowania rozmiary. Zwróciliście kiedyś uwagę jak ciężko ocenić wymiary, na przykład samolotów, z powodu odległości lub przyjętej perspektywy? Umieszczenie bombowca B-2 na boisku futbolowym od razu pokaże Wam imponującą rozpiętość jego skrzydeł!burj khalifa perspektywa 711x400

Możecie też przeczytać w naszym przewodniku, że Burj Khalifa mierzy 828 metrów, co odpowiada 163 piętrom – niestety, ten opis nie wystarcza! Perspektywa porównawcza, w której Kevin Wisbeth pokaże Wam jego wysokość na tle panoramy Nowego Jorku znacznie lepiej zaprezentuje ogrom tego budynku. Co więcej, na jego kanale możecie zobaczyć też inne obiekty słynące z niezwykłych rozmiarów, a nawet nieistniejące już dzieła człowieka i natury (np. prehistorycznego skorpiona). Jeśli wolelibyście jednak zobaczyć te atrakcje na własne oczy - wystarczy, że wypełnicie ten formularz, a my chętnie Wam w tym pomożemy!

Z pewnością znajdziecie tam zaskakujące ciekawostki: wiedzieliście, że jezioro w Central Parku byłoby w stanie pomieścić największy statek w historii? Trudno powiedzieć, czy bardziej intrygująca jest wielkość jeziora, czy statku!

Oprócz tak przyziemnych porównań, możecie też zobaczyć, jak prezentuje się Gwiazda Śmierci na tle Florydy lub asteroida nad słynnym Golden Gate. Po więcej ciekawych porównań, zerknijcie tutaj.