Ryanair - zmiany w bagażu podręcznym!

Przygotowujecie się już do jesiennych wyjazdów? Zanim kupicie bilet, sprawdźcie czy nie będzie Wam potrzebny dodatkowy bagaż! Ryanair wprowadził zmiany w polityce bagażowej, które dotkną wszystkich podróżujących. Będą one wprowadzone już od 1 listopada.

Nie raz lecieliście Ryanairem doceniając możliwość zabrania dwóch toreb na pokład samolotu?  Zgodnie z nowymi warunkami, nadal przysługują Wam dwie sztuki bagażu podręcznego – niestety tylko małą torbę (nieprzekraczającą rozmiarów 35cm x 20cm x 20cm) będziecie mogli zabrać ze sobą na pokład samolotu. Większy bagaż (w wymiarach 55cm x 40cm x 20cm) zostanie umieszczony w luku bagażowym – w tym celu w czasie odprawy ustawcie się w oddzielnej kolejce, by obsługa lotu mogła go od Was odebrać. Nie jesteście przekonani co do tej zmiany? Możecie zapewnić sobie dotychczasowe warunki lotu (dwie sztuki bagażu na pokładzie), kupując bilet w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus lub z usługą Priority Boarding.

Na szczęście, druga zmiana z pewnością będzie dla Was korzystna w czasie dłuższej podróży: od 1 listopada maksymalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg (zamiast wcześniejszych 15 kg), a jego cena zostanie obniżona z 35 do 25 euro.

Pamiętajcie, że nowy regulamin obowiązuje na wszystkich lotach odbywających się po 1 listopada – obejmuje też Was, jeśli zakupiliście bilet przed ogłoszeniem zmian! Nie jesteście pewni, czy uda Wam się spakować wszystkie rzeczy? Wciąż możecie w cenie 6 euro wykupić usługę Priority Boarding (maksymalnie do 1 godziny przed planowanym odlotem).

Nadal poszukujecie najlepszych połączeń lotniczych za jak najniższą cenę? Skorzystajcie z tej wyszukiwarki lub dajcie nam znać na adres rezerwacje@breakplan.com - nasi osobiści doradcy podróży z pewnością Wam pomogą!