Tanie loty do Alicante! 104 zł w obie strony!

Tanie loty na Costa Blanca już od 104 zł w dwie strony!

Spędź grudniowy urlop w ciepłym Alicante!


Terminy lotów do Alicante:

11.12.2018: wylot z Poznania o 19:45, przylot do Alicante o 23:00

18.12.2018: wylot z Alicante 16:05, przylot do Poznania o 19:20

Standardowa cena lotów do Alicante: 350 400 zł

Cena w tej ofercie: 104 zł!

lot

Uwaga! Aby zobaczyć przycisk do lotów, należy wyłączyć Adblocka!

 Dzielnica Santa Cruz-Alicante-Hiszpania-breakplanAlicante nocą-Hiszpania-breakplan

Alicante jako stolica Costa Blanca jest idealnym miejscem na ucieczkę od zimowej aury i odpoczynek. W mieście światła, bo tak nazywane jest Alicante, słońce świeci przez 325 dni w roku! W przeciwieństwie do niektórych hiszpańskich miast, nie jest zdominowane przez kulturę europejską, dlatego na pewno poczujemy tam typowo hiszpański klimat. Koniecznie trzeba przejść się po deptaku wzdłuż portu oraz wspiąć się na zamek świętej Barbary, by podziwiać piękne widoki na całą okolicę. Dużą zaletą Alicante jest bliska odległość innych, mniejszych miejscowości, które mają wiele do zaoferowania. Na jednodniową wycieczkę polecamy zwiedzić Calpe, Altea lub Villajoyosa.

Lotnisko zlokalizowane jest około 11 km od centrum miasta. Dotrzemy do niego autobusem miejskim o numerze C6. Koszt jednorazowego przejazdu to 3,85 €, ale jeśli jedziemy większą grupą to warto kupić kartę na 10 przejazdów, która kosztuje 12 €. Bilety oraz kartę należy zakupić u kierowcy autobusu. Jazda do centrum zajmuje 20-30 min.

Szukając noclegu w Alicante, warto wziąć pod uwagę, że większość miejsc do zwiedzenia znajduje się w samym centrum miasta. W związku z tym najlepszym miejscem na zakwaterowanie będzie dzielnica Centro lub Mercado. Miasto jednak należy do bezpiecznych i niedużych, więc nocleg poza centrum nie będzie problemem dla osób lubiących spacery.


Noclegi w Alicante znajdziesz w poniższym linku:

nocleg


Pogoda w grudniu

Średnia temperatura powietrza: 16oC, liczba dni deszczowych: 4.


Chcesz wiedzieć, co zobaczyć w Alicante lub planujesz dłuższą podróż? Sprawdź naszą usługę Osobistego Doradcy Podróży i kliknij w poniższy przycisk!

doradca

Ceny oraz dostępność obiektów są aktualne w chwili publikacji oferty. Mogą one ulec zmianie ze względu na działania przewoźnika lub innych stron rezerwacyjnych!

Udanej podróży!