Odwołane loty Ryanaira!

Zaplanowaliście podróż, kupiliście bilety i czekacie aż będziecie mogli ruszyć na lotnisko? Jeśli zdecydowaliście się na lot liniami Ryanair, sprawdźcie czy nie został odwołany!

Przewoźnik zdecydował się na anulowanie ponad 50 lotów dziennie w ciągu 6 tygodni – ich pełną listę znajdziecie tutaj. Wśród nich są między innymi popularne połączenia z Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted), Hiszpanii (Madryt, Barcelona), Włoch (Rzym, Mediolan), Francji (Paryż, Marsylia), Portugalii (Faro, Porto), Polski (Modlin, Lublin, Kraków) i Niemiec (Berlin).Jeśli Wasz lot został odwołany, macie dwie możliwości:

1. Anulowanie rezerwacji i całkowity zwrot kosztów

Wystarczy, że klikniecie w ten link, który przeniesie Was na stronę Ryanaira. Następnie uzupełnijcie dane dokonanej przez Was rezerwacji i aplikujcie o zwrot kosztów. Kwota, jaką zapłaciliście za bilety zostanie Wam zwrócona w ciągu 7 dni roboczych.

2. Bezpłatna zmiana rezerwacji

Również skorzystajcie z tego linku i zalogujcie się podając dane swojej rezerwacji. Następnie wybierzcie dostępny termin lotu na tej samej trasie. Dokonanie zmiany rezerwacji jest bezpłatne, jednak jego skuteczność zależy od dostępności miejsc na nowo wybrany termin – lepiej nie zwlekajcie.

Co spowodowało odwołanie tylu lotów? Być może słyszeliście już o zmianach w polityce bagażowej linii (jeśli nie, przeczytajcie ten artykuł zanim zaczniecie się pakować), które były uzasadniane potrzebą zmniejszenia liczby opóźnień. Tym razem przedstawiciele Ryanaira tłumaczą powstałą sytuację błędnie zaplanowanymi urlopami, przez które brakuje pilotów do obsłużenia wszystkich połączeń.

Nawet jeśli Wasz lot nie znajduje się na powyższej liście, pamiętajcie by sprawdzać pocztę elektroniczną – w razie odwołania lotu powinniście zostać poinformowani drogą mailową.