Ryanair zawiesza loty!

Następna zła informacja dla pasażerów linii lotniczych Ryanair. Po wcześniejszych problemach związanych z bagażem podręcznym i anulowaniu po 50 lotów dziennie – doszło do zawieszenia kolejnych lotów przewoźnika.

Ryanair poinformował w środę o odwołaniu kolejnych lotów. Tym razem jest ich jeszcze więcej niż do tej pory! Do marca 2018 roku odwołanych pozostanie… aż 18 tysięcy lotów! Daje to w sumie aż 34 zawieszone połączenia. Poszkodowanych na ten moment osób jest już ok. 400 tys! Zmiany dotkną także polskich pasażerów – na okres zimowy zostaje odroczony sobotni lot na trasie Warszawa-Szczecin, a także wszystkie loty Wrocław-Warszawa i Gdańsk-Warszawa. Dodatkowo Polacy stracili na okres zimowy połączenia do europejskich miast – między Szczecinem a Edynburgiem, Hamburgiem a Katowicami, Newcastle a Gdańskiem, Modlinem a Salonikami oraz Trapani a Krakowem.

Przewoźnik poinformował, że wszyscy pasażerowie, którzy mieli zamówione bilety na zawieszone loty, otrzymają ofertę alternatywnej podróży albo zwrot poniesionych kosztów. Ryanair zaoferował także dwa rodzaje voucherów o różnych wartościach – 40 euro (lot w jedną stronę) i 80 euro (w dwie strony). Linie lotnicze już 27 października zaczęły rozsyłać do pasażerów e-maile informujące ich o zmianach. Poszkodowani w tym przypadku mają czas od 5 tygodni do 5 miesięcy, aby zaplanować sobie alternatywną podróż.

W weekend ma się rozpocząć promocja na loty, które odbędą się od października do grudnia.

 Przypominamy, że od kilku tygodni firma dziennie odwołuje po 50 lotów – więcej informacji przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule - http://breakplan.pl/inspiracje/artykul/odwolane-loty-ryanaira