Trójmiasto – koncerty i festiwale 2017

Wakacje to czas, który zdecydowanie powinniście spędzić w Trójmieście. Powodów jest tak wiele, że ciężko wszystkie wyliczyć, jednak udało nam się zebrać najważniejsze w tym artykule. Co przyciągnie Was w te wakacje do Trójmiasta? Pomijając szum morza, znajdziecie tu wszystkie atrakcje od koncertów po festiwale filmowe i teatralne, co więcej między jednym a drugim możecie zrelaksować się na piaszczystej plaży. Czego jeszcze potrzeba do szczęścia?

 

Festiwal Filmów Kultowych 9 – 15 czerwca

W tym roku, po raz pierwszy od 19 lat festiwal zamiast dotychczasowej lokalizacji w Katowicach, odbędzie się w Gdańsku.  Nie będzie to jednak żadna strata dla widzów! Na pokazy filmowe zostanie przeznaczona przestrzeń zabudowań stoczni, tworząca idealną atmosferę a jednocześnie utrzymująca przemysłowy klimat jaki nadał wydarzeniu silny związek ze Śląskiem. By rozpocząć zabawę z dobrą energią, w pierwszym dniu festiwalu zagra dla Was specjalizujący się w muzyce elektronicznej francuski Pertubator. W trakcie kolejnych dni, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – w końcu mówimy o filmach kultowych! W poszczególnych sekcjach tematycznych zobaczycie zarówno odkurzone perełki kinematografii, jak i wsławione filmy klasy B, dokumenty o historii kina, pokazy dla dzieci a nawet seans najgorszych filmów świata. Gdyby atrakcji było mało, czeka na Was też amerykańskie kino samochodowe oraz spotkania z zaproszonymi filmoznawcami.

Cena biletów - obowiązują oddzielne bilety na koncert i poszczególne seanse, ceny zaczynają się od 10 zł (1 film) do 120 zł (karnet)

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na festiwal filmów kultowych przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na festiwal filmów kultowych przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na festiwal filmów kultowych przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Guns'N'Roses 20 czerwca

Zespół Guns'N'Roses stał się legendą już na początku swojej kariery – wydając najlepiej sprzedający się album debiutancki wszech czasów.  Nieważne, czy urodziliście się na tyle wcześnie by trafić na czasy, w których muzyka rockowa była w modzie, czy musicie ją odkrywać na własną rękę – ciężko znaleźć osobę, która nie zna takich klasyków grupy jak "Sweet Child O'Mine", "Welcome to the jungle" czy "November rain". Wiele osób przekreśliło przyszłość zespołu gdy po pewnym czasie jedynym pozostającym w składzie pierwotnym członkiem pozostał Axl Rose. Teraz jednak macie szansę (być może niepowtarzalną? Kto wie, co zaraz uczynią gwiazdy rocka!) by zobaczyć w Gdańsku, na jednej scenie nie tylko charyzmatycznego Axla ale również niesamowitego Slasha i Duffa McKagana! W klimat rockowej sceny wprowadzi Was support w postaci Killing Joke - zespołu, którego jeden z utworów scoverowała nawet Metallica!

Cena biletów - uzależnione są od miejsc na stadionie – zaczynają się od 227 zł

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<<  HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Open'er Festival 28 czerwca – 1 lipca

Komercyjny, ale zdecydowanie największy festiwal muzyczny w Polsce, co roku ściąga fanów muzyki do Gdyni by na otwartym powietrzu mogli poczuć smak lata i doskonałej zabawy. Choć media zdominowała wieść o trzech głównych faworytach tegorocznej edycji, będziecie mieli okazję wczuć się w atmosferę festiwalową również dzięki wielu innym artystom grającym na kilku scenach, także z Polski. Kto zagra dla Was w tym roku?

28 czerwca – Radiohead, James Blake, Michael Kiwanuka, Rae Sremmurd, Royal Blood, Solange 

29 czerwca – Foo Fighters, Charli XCX, G-Eazy, Jimmy Eat World, The Kills

30 czerwca – The Weeknd, Brodka, JMSN, Kiasmos (Live), Mac Miller, Moderat, Prophets of Rage, The Dumplings, Warpaint

1 lipca – The XX, Dua Lipa, George Ezra, Kevin Morby, Nicolas Jaar, Taco Hemingway, Tyler The Creator

Cena biletów - do wyboru macie zarówno bilety jednodniowe – 239 zł, jak i karnety: weekendowy (piątek i sobota) – 369 zł oraz na wszystkie 4 dni festiwalu – 559 zł.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Open'er Festival przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Open'er Festival przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Open'er Festival przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Elton John 9 lipca

Sir Eltona Johna nie trzeba przedstawiać. Kto z Was nie wzruszył się słysząc po raz pierwszy "Can you feel the love tonight" albo potrafi powstrzymać ciało przed mimowolnym wybijaniem rytmu "I'm still standing"?  Skoro za zasługi dla światowej muzyki został odznaczony nie tylko nagrodami branżowymi ale też tytułem szlacheckim, nie wypada chyba ominąć jego koncertu gdy jesteście w Trójmieście? W sopockiej Operze Leśniej usłyszycie nie tylko najbardziej znane utwory, ale i najnowsze piosenki z już trzydziestej trzeciej płyty artysty! W ciągu swojej kariery Elton John zagrał ponad 4 tysiące koncertów – a teraz może wystąpić dla Was, jeśli tylko zdecydujecie się przybyć :)

Ceny biletów zaczynają się od 299 złdo 749 zł

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na koncert przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

FETA 13 – 16 lipca

Nawet jeśli nie jesteście fanami teatru, zachwyci Was Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych, czyli po prostu FETA.  Organizowana w tym roku już dwudziesta pierwsza edycja ponownie zgromadzi tysiące widzów, którzy pragną zobaczyć na żywo prawdziwą sztukę. Różnorodność prezentowanych przedstawień może przyprawić o zawrót głowy – w poprzednich edycjach przewijały się zarówno opowieści skłaniające do refleksji jak i komedie wyciskające śmiechem łzy z oczu, baśniowe krainy dla dzieci, fantastyczne parady i pokazy cyrkowe oszałamiające dynamiką i zdolnościami artystów. Trwający zaledwie cztery dni festiwal zapewni Wam wrażenia, które pozostaną na długo w Waszej pamięci, a w czasie ich oglądania dadzą niesamowitą satysfakcję z udziału w tym wydarzeniu. Nie tylko jednak widownia przybywa tu z daleka – sami artyści pochodzą często z wielu różnych państw świata – w tym roku będą to między innymi Włosi, Brytyjczycy czy Baskowie. Mimo to, atmosfera wydarzenia sprawia, że bariera językowa jeśli istnieje, to jest niezauważalna – ciężko znaleźć występy, w czasie których artyści potrafią tak doskonale nawiązać kontakt z publicznością. Co jeszcze podnosi wartość festiwalu? Wszystkie akcje i przedstawienia są organizowane na świeżym powietrzu z wykorzystaniem możliwości jakie daje aktorom przestrzeń gdańskiego Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na FETA przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na FETA przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na FETA przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Festiwal Szekspirowski 28 lipca – 6 sierpnia

Jeśli jednak jesteście fanami teatru i twórczość Szekspira jest Wam dobrze znana, nie przegapicie z pewnością Festiwalu Szekspirowskiego odbywającego się w nowo wybudowanym gdańskim Teatrze Szekspirowskim.  Także w tym roku będziecie mieli okazję, zobaczyć interpretacje dzieł słynnego dramaturga stworzone przez artystów z całego świata (w poprzednich edycjach prezentowały się grupy między innymi z USA, Zimbabwe, Izraela, Korei Południowej oraz Islandii). Tym razem, sam festiwal zostanie poprzedzony również konferencją szekspirologiczną. W trakcie festiwalu zobaczycie zarówno pełnowymiarowe spektakle, dzieła finalistów konkursu o Złotego Yoricka, jak i monodramy oraz performance uliczne. Oprócz tego, festiwal uzupełniają wydarzenia towarzyszące - warsztaty, spotkania z twórcami, otwarte próby oraz seminaria.

Cena biletów - każde przedstawienie jest oddzielnie biletowane

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Festiwal Szekspirowski przez Booking.com<<< HOSTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Festiwal Szekspirowski przez Booking.com<<< HOTEL

>>>Kliknij tutaj, aby zarezerwować nocleg na Festiwal Szekspirowski przez Booking.com<<< APARTAMENT

 

Jeśli nie mieliście dotąd pomysłu na wakacje, wygląda na to, że Trójmiasto może Wam zapełnić terminarz. Ciężko znaleźć czas na zaplanowanie wszystkiego, więc jeśli pozwolicie nam w tym pomóc, chętnie się tym zajmiemy! Wystarczy, że skontaktujecie się z nami przez stronę, a my za darmo znajdziemy dla Was najbardziej odpowiadające podanym kryteriom noclegi, dzięki czemu zaoszczędzicie sporo czasu i pieniędzy na organizowaniu podróży.