Tanzania

TanzaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać do Tanzanii musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy, z przynajmniej dwiema czystymi stronami. Przydać się może również żółta książeczka szczepień, mimo że teoretycznie przybywając z Europy drogą lotniczą nie jest ona wymagana. Jeśli jednak macie przesiadkę w Kenii czy w innych krajach Afryki, trzeba ją mieć. Nie ma ograniczeń co do wwozu waluty ani wymogu jej deklarowania przy wjeździe. Nie wolno jednak wwozić ani wywozić waluty tanzańskiej.

Wiza

Wymaganym dokumentem wjazdowym jest również wiza, którą wyrobić można na lotniskach i lądowych przejściach granicznych. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej, ważnej 90 dni, to 50$. Dwukrotnej 70$, przy czym długość pobytu i tak nie może przekroczyć wspomnianych 3 miesięcy. Aplikując o wizę, poza wypełnieniem wniosku, warto mieć ze sobą zdjęcie paszportowe, skan paszportu oraz wydrukowany bilet powrotny. Przezorny zawsze ubezpieczony! Wiza jest ważna zarówno w Tanzanii, jak i na Zanzibarze.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-02-02 19:14:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)