Tanzania

TanzaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać do Tanzanii musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy, z przynajmniej dwiema czystymi stronami. Przydać się może również żółta książeczka szczepień, mimo że teoretycznie przybywając z Europy drogą lotniczą nie jest ona wymagana. Jeśli jednak macie przesiadkę w Kenii czy w innych krajach Afryki, trzeba ją mieć. Nie ma ograniczeń co do wwozu obcej waluty ani wymogu jej deklarowania przy wjeździe. Nie wolno jednak wwozić ani wywozić waluty tanzańskiej.

 Kilimandaro-Tanzania-breakplan

Wiza

Wymaganym dokumentem wjazdowym jest również wiza, którą wyrobić można na lotniskach i lądowych przejściach granicznych. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej, ważnej 90 dni, to 50$. Dwukrotnej 70$, przy czym długość pobytu i tak nie może przekroczyć wspomnianych 3 miesięcy. Aplikując o wizę, poza wypełnieniem wniosku, warto mieć ze sobą zdjęcie paszportowe, skan paszportu oraz wydrukowany bilet powrotny. Przezorny zawsze ubezpieczony! Wiza jest ważna zarówno w Tanzanii, jak i na Zanzibarze.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-01-18 13:50:21
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)