Czy podróże mogą pomóc Waszemu zdrowiu?

Polska pogoda nie rozpieszcza – też macie wrażenie, że przez większą część roku wszyscy dookoła kaszlą i kichają? Jak zadbać o swoje zdrowie? Czy podróżowanie naprawdę ma pozytywny wpływ na stan Waszego ciała i umysłu?

Okazuje się, że tak! Nie musicie jechać do uzdrowiska, by pomóc Waszemu organizmowi w powrocie do równowagi: wystarczy wybrać lokalizację pasującą do Waszych potrzeb. Jeśli nie jesteście pewni, które kraje czy regiony, będą najlepsze, wypełnijcie ten formularz – nasi Doradcy Podróży bez problemu znajdą miejsce dopasowane do Waszych oczekiwań wobec pogody i preferowanego sposobu spędzania czasu. Wam pozostanie już tylko czerpanie przyjemności z okazji do wypoczynku i związanymi z tym pozytywnymi efektami:

Co więcej, badania Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystyki wskazują, że urlop dłuższy niż 4 dni jest idealnym sposobem na poczucie wypalenia: niweluje stres i sprawia, że jesteśmy lepiej nastawieni do pracy, a dzięki temu bardziej produktywni. Osoby podróżujące lepiej radzą sobie również z nowymi wyzwaniami, dlatego że planowanie wyjazdu i konieczność dostosowania się do odmiennych warunków świetnie stymulują mózg!

Oprócz tego, podróżowanie skłania nas do większej aktywności fizycznej – jadąc na drugi koniec świata, rajską wyspę, nie chcecie przecież spędzić całego urlopu zamknięci w czterech ścianach, prawda? Nie tylko dostarczacie sobie motywacji do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale też zadbacie o formę: niezależnie od tego, czy zamierzacie nurkować, wędrować po górach, czy spacerować po pięknym mieście – kondycja jest potrzebna. Na pomoc przybywa też odpowiednia dieta, i choć kochamy pyszną, tłustą kuchnię polską, podróże zachęcają do próbowania lokalnych przysmaków. W przypadku kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej (bogatych w wartościowe składniki odżywcze) z pewnością warto wprowadzić niektóre ich elementy do stałego jadłospisu – Wasz organizm będzie wdzięczny!

Oczywiście, podróżowanie ma też swoje ciemne strony: przed wyjazdem na tereny zagrożone chorobami endemicznymi, warto kontrolnie udać się na wizytę lekarską i poddać szczepieniu. Które z nich mogą być potrzebne? Dowiecie się czytając nasze przewodniki po wybranych krajach!