Jak znaleźć najlepsze oferty od biur podróży? - poradnik

Nie lubicie sami rezerwować sobie przelotów, noclegów i martwić się o transport z lotniska? Nie przeszkadza Wam podróżować w dużej grupie obcych osób, nastawiających się na leżenie plackiem przy basenie? W takich sytuacjach oferty biur podróży są dla Was i powinniście wiedzieć jak ich szukać. To jak znaleźć najlepsze z nich oraz w jaki sposób uniknąć przykrych niespodzianek dowiecie się z tego poradnika!

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiadających Wam ofert jest… określenie budżetu. Jest to punkt wyjścia do wyboru kierunku podróży oraz biura, z którym polecicie. Wiedząc, jaką kwotą dysponujecie, jesteście też w stanie określić, na jakie opcje wyżywienia możecie sobie pozwolić.

 

Bardzo duży wpływ na koszt wycieczki ma również termin wyjazdu. Oferty tygodniowych wczasów w czasie wakacji (w tych samych hotelach) potrafią być o kilkaset złotych droższe, niż we wrześniu lub październiku!

Nie zapominajcie również o podstawowej zasadzie – od ceny zależy jakość. Oczywiście, są sposoby (o których Wam niżej powiemy), żeby zmaksymalizować jakość przy zachowaniu rozsądnego budżetu, ale rynku nie oszukacie – za 1500 zł nie uda Wam się spędzić dwóch tygodni w hotelu all inclusive na Dominikanie.

Na co możecie sobie pozwolić z określonym poziomem budżetu na 7-dniowy wyjazd last minute o przyzwoitej jakości w sierpniu 2018 roku? Podpowiadamy:

1000-2000 zł  za osobę – Maroko, Egipt i Turcja (all inclusive), Bułgaria, Grecja (śniadania i obiadokolacje)

budzet2 jak znalezc oferty biur 960x540

2000-2500Bułgaria i Grecja (all inclusive)

2500-3000Włochy, Hiszpania (śniadania i obiadokolacje)

3000< - Włochy, Hiszpania (all inclusive)

5000< - kraje tropikalne (Tajlandia, Dominikana)

Zdajemy sobie sprawę, że prowokujemy pojawienie się komentarzy: „ale ja byłem w Bułgarii za 1500 zł all inclusive i było super”. Nie mówimy, że to nie możliwie – twierdzimy natomiast, że niższa cena pociąga za sobą wyższy stopień ryzyka, że będziecie niezadowoleni. Wymienione wyżej kwoty wskazują minimalne ceny ofert 7-dniowych wakacji last minute, dzięki którym będziecie mieli szanse bezstresowo wypocząć w wysokim sezonie.

Jakie przyjąć kryteria wyszukiwania ofert?

Cel podróży – wiecie już, jakie kierunki podróży są w zasięgu Waszego budżetu, ale nadal macie dylemat, które miejsce wybrać? W dokonaniu wyboru pomoże Wam poradnik "Jak wybrać odpowiedni kierunek podróży?" - sprawdźcie.

time 600x300

Termin wyjazdu – starajcie się, żeby zakres dat, w których możecie wyjechać na wczasy był jak najszerszy. W ten sposób znajdziecie oferty w najlepszych cenach. 

Pamiętajcie, że najdroższe wycieczki są w wakacje, kiedy to cena wczasów potrafi być wyższa nawet o 30-40% względem analogicznej oferty we wrześniu lub październiku. Oprócz niższej ceny, za wyjazdem w niskim sezonie przemawia również potencjalnie mniejszy tłok w wybranych miejscach. Niski sezon nie zawsze oznacza gorszą pogodę – wrzesień lub październik potrafi być jeszcze bardzo gorący na południowych krańcach Europy! Dlaczego więc nie skorzystać z takiej okazji? Zaoszczędzone pieniądze z pewnością umilą Wam pobyt na miejscu!

Rozważcie również możliwość skorzystania z ofert first lub last minute – naprawdę są one tańsze o kilkadziesiąt procent, względem standardowych. Przy ofertach last minute miejcie jednak na względzie, że ich dostępność mocno kurczy się wraz ze zbliżającym się terminem wyjazdu! Szybkość rezerwacji może być kluczowa.

Długość pobytu – pamiętajcie o jej określeniu w filtrze oraz dokładnym sprawdzeniu realnej długości pobytu w wyszukiwanych ofertach. Najwięcej ofert w dobrej cenie znajdziecie decydując się na standardową długość podróży np. 7 dni, zamiast 5. Zwróćcie jednak uwagę, że niektóre biura oferują wylot w późnych godzinach wieczornych, a powrót z samego rana, co faktycznie bardzo skraca prawdziwą długość Waszego wypoczynku.

Wyżywienie - przeglądając oferty wyjazdów,  zwróćcie uwagę na proponowane Wam posiłki – najczęściej dostępnymi opcjami są: half board (hb) czyli śniadanie z obiadokolacją, full board (fb) serwujące Wam trzy posiłki oraz all inclusive, nielimitowane potrawy i napoje, w tym również alkoholowe. Często różnica między (fb) i all inclusive jest na tyle nieznaczna, że warto sobie ułatwić pobyt i nacieszyć dodatkowymi drinkami przy basenie. Uważajcie jednak na zapisany w ofercie rodzaj all inclusive – opcja w wersji soft ogranicza dostępną ilość napojów.

Biuro podróży - dlaczego warto zdecydować się na renomowane biuro podróży? Większość firm z dobrą renomą zapewnia w określonych sytuacjach zwrot kosztów wyjazdu i zapewni Wam powrót do kraju bez zbędnych opóźnień. Co więcej, znane biura podróży, dzięki stałej współpracy z wybranymi obiektami i przewoźnikami mają zagwarantowane lepsze warunki pobytu dla swoich klientów. W razie nieprzyjemnej sytuacji, jaką jest overbooking (gdy ilość miejsc zarezerwowanych jest wyższa, niż dostępna), jako osoby podróżujące z renomowanym biurem, macie większą szansę na to, że nie zostaniecie przeniesieni do innego hotelu.

Wyszukiwanie ofert

W znalezieniu różnego rodzaju ofert pomoże Wam nasza wyszukiwarka wczasów, prezentująca oferty wielu biur podróży w jednym miejscu. Dzięki niej łatwo porównacie oferty wycieczek od różnych biur i nie będziecie tracić czasu na przechodzenie pomiędzy wieloma stronami internetowymi oraz każdorazowe uzupełnianie formularzy.

Jak znaleźć oferty tanich wczasów na portalu Breakplan:

1) Otwórz wyszukiwarkę wczasów - kliknij tutaj

2) Kliknijcie przycisk „rozwiń", odkrywający wyszukiwarkę

3) Uzupełnijcie kierunek podróży i kliknijcie przycisk „Szukaj”

4) Na pasku po lewej stronie, ustawcie wszystkie istotne filtry, czyli:

5) Na tym etapie, wstrzymajcie się z zaznaczaniem standardu i oczekiwanych udogodnień – większość biur podróży ma niezaktualizowane bazy danych, przez co niepotrzebnie zawęzilibyście listę wyników.

6) Po wybraniu odpowiednich filtrów, kliknijcie przycisk „Zastosuj”, żeby wyświetlić interesujące Was oferty

7) Po znalezieniu atrakcyjnej oferty, kliknijcie "Opis oferty", gdzie znajdziecie informacje o wyjeździe i udogodnieniach np. dostępie do basenu, parkingu.

8) Chcecie dokładnie przyjrzeć się warunkom obiektu, przejazdów? Kliknijcie "Zobacz więcej szczegółów". W ten sposób zostaniecie przekierowani na stronę naszego partnera, gdzie znajdziecie szczegóły dotyczące oferty.

Selekcja ofert

Przeglądając oferty uważnie przyjrzyjcie się szczegółom, które mogą mieć znaczenie dla Waszego wypoczynku:

1) rodzaj plaży (fani opalania z reguły preferują plażę piaszczystą zamiast kamienistej) i jej odległość od hotelu

2) dodatkowe opłaty,
jak ręczniki, pościel, końcowe sprzątanie, obowiązkowe atrakcje niewliczone w cenę, ubezpieczenie, dopłata za pokój z widokiem. Upewnijcie się, czy ostatecznie zaproponowana Wam cena jest adekwatna do tego, co otrzymacie w zamian

3) przyjrzyjcie się zdjęciom wnętrz, szczególnie łazienki. Czy wydają się zniszczone, zaniedbane, czy wręcz przeciwnie – zbyt idealne? Często zdjęcia zamieszczone w folderach przedstawiają najlepszy pokój w obiekcie, niestety nie zawarty w ofercie dla Was. By uniknąć zawodu, przeczytajcie opis pokoju przygotowanego dla Was, zwróćcie uwagę na dostępne udogodnienia i ilość łóżek – nikt nie chciałby spędzić urlopu na kanapie w pokoju przechodnim

4) sprawdźcie godziny wylotu i przylotu, czas przejazdów.
 Wyjazd 7-dniowy może w rzeczywistości trwać jedynie 5 dni, jeśli wylot został zaplanowany na godzinę 23, a powrót na 7 rano

selekcja2 jak znalezc oferty biur 960x640

5) upewnijcie się, czy plan wycieczki nie jest ułożony tak, że spędzicie większość czasu w autokarze – szkoda by było pozbawić się możliwości wypoczynku przez konieczność długich dojazdów do hotelu

6) wycieczki fakultatywne – niestety za większość dostępnych na miejscu wycieczek trzeba dodatkowo i to słono zapłacić! Znacznie bardziej opłaci się Wam, jeśli pozwolicie naszym doradcom zorganizować Wasz pobyt na miejscu. Przed wyjazdem zajrzycie też do rozdziału "Co warto/nie warto?" w darmowych przewodnikach udostępnionych na naszej stronie, gdzie znajdziecie najciekawsze atrakcje w okolicy! Jak do nich dotrzeć? Może Wam w tym pomóc ta wyszukiwarka samochodów na wynajem i już nic nie stoi Wam na drodze :)

7) warto dowiedzieć się, do którego momentu (i za jaką cenę!) możecie zrezygnować z wyjazdu lub biuro ma możliwość jego odwołania – często w przypadku egzotycznych wyjazdów, organizator wycofuje się z powodu niewystarczającej ilości osób.

rezerwacja jak znalezc oferty biur 960x640

Rezerwacja oferty

1) Spodobała Wam się jedna z okazji? Możecie od razu dokonać wstępnej rezerwacji: jednym kliknięciem zostaniecie przeniesieni na stronę biura podróży, gdzie wpiszecie do przygotowanego formularza swoje dane do kontaktu. Dokonana w ten sposób rezerwacja nie wiąże się dla Was z żadnymi kosztami, a zapewni Wam możliwość skorzystania z oferty bez wychodzenia z domu 

2) Po złożeniu wstępnej rezerwacji, czekajcie na telefon od konsultantów naszego partnera. Konsultant podsumuje warunki oferty oraz przekaże informacje na temat procesu zakupowego i płatności

3) Bądźcie przygotowani na przelew odpowiedniej kwoty (sprawdźcie, czy nie przeszkodzą Wam w tym ustalone w banku limity!) oraz poświęcenie kilkunastu minut czasu na dopełnienie formalności

Jeśli nie udało Wam się znaleźć odpowiednich ofert lub miejsc dostępnych dla większej ilości osób – skontaktujcie się z nami przez email rezerwacje@breakplan.com! Pomogliśmy już wielu z Was znaleźć super oferty na wakacje! Nasi osobiści doradcy podróży pomogli już wielu z Was znaleźć świetne oferty na wakacje! Przydał Wam się nasz poradnik? Sprawdźcie inne artykuły z naszej serii, pomagające w zorganizowaniu podróży - dowiecie się z nich m.in. "Jak wybrać odpowiedni kierunek podróży?" i "Jak ułożyć dobry plan podróży?". Śledźcie nasz profil na fejsie, by nie przegapić kolejnych!