Turystyka paranormalna

Podróżowanie to nie tylko chodzenie z plecakiem, zwiedzanie muzeów, galerii i zabytków. To również szukanie dreszczyku emocji i jeżących się włosków na karku.

Turystyka paranormalna jest formą aktywności dla pasjonatów grozy i uczucia strachu. Wycieczki związane z taką tematyką pozwalają przeżyć wiele silnych emocji poprzez obcowanie z niewytłumaczalnymi zjawiskami, które nie posiadają naukowego materiału dowodowego. Często łączone są również z tradycyjną turystyką kulturową.

znak 900x450

Jeśli jesteś zainteresowany tą formą aktywności, rozsiądź się wygodnie. Zaprezentujemy Ci 10 najlepszych destynacji, które zapewnią Ci niezapomniane przeżycia i dreszczyk emocji.

1. INDIE- Bhangarh Fort

Opuszczony fort Bhangarh uznawany jest za najbardziej nawiedzone miejsce w Indiach. Legenda głosi, że czarnoksiężnik zakochany w księżniczce Bhangarh rzucił klątwę na miasto, gdy ta odrzuciła jego zaloty. Zły czarodziej do teraz błąka się po forcie, który czeka na powrót księżniczki po reinkarnacji w nowym ciele. Choć historia wydaje się raczej mało groźna, wielu odwiedzających to miejsce odczuwa niepokój oraz lęk, często można usłyszeć o dziwnych postaciach rozpływających się w powietrzu, śmiechach i krzykach. Miejscowi mówią , że każdy kto pozostanie wewnątrz starego miasta po zmierzchu już nigdy stamtąd nie wyjdzie. Po wielu niewyjaśnionych zaginięciach ludzi na terenach fortu w godzinach nocnych tamtejsze władze zabroniły wpuszczać zwiedzających między zachodem a wschodem słońca.

2. MEKSYK- Wyspa Lalek

Choć wyspa z daleka nie wydaje się niczym wyróżniać, już po bliższym spojrzeniu możemy stwierdzić jak bardzo się mylimy. Drzewa rosnące na wyspie przez ponad 50 lat były dekorowane lalkami przez jedynego mieszkańca wyspy. Wszystko zaczęło się od śmierci małej dziewczynki, której Don Julian Santana Barrera nie zdołał uratować od utonięcia w pobliskim kanale. W pobliżu znalazł tylko lalkę, którą powiesił na drzewie by uczcić, krótkie życie dziecka. Zaraz po tym incydencie Don Julian już nigdy nie zachowywał się tak samo. Do końca swojego życia wieszał lalki na drzewach wyspy, aż w końcu zmarł w dokładnie tym samym miejscu, co dziewczynka.

Legenda głosi, że duch dziewczynki mieszka na wyspie w każdej z lalek- niektórzy, jeśli tylko dobrze się wsłuchają, mogą usłyszeć szepty małych mieszkańców wyspy.

Wizytę na wyspie można połączyć ze zwiedzaniem kanałów Xochimilco, nazywanych również miejscem „kwiecistego pola”. Znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i znane są z niestandardowych poletek na palach z kukurydzą czy pomidorami. Podróż kanałami trwa około 3-4 godzin, warto jednak wspomnieć przewodnikowi o chęci zobaczenia Wyspy Lalek. Istnieje również możliwość podróży na własną rękę, zalecane jest to jednak w ciągu tygodnia, kiedy ruch wodny nie jest aż tak intensywny.

>>>SPRAWDŹ: Czym jeszcze zaskoczy Cię Meksyk?

3. INDIE- Plaża Dumas

Indie posiadają wiele nawiedzonych miejsc na swoim terytorium, a jednym z nich jest plaża Dumas. Podobno piasek zmienił tam kolor na czarny z powodu tradycyjnego palenia zmarłych. Druga teoria mówi, że jest to związane z nocnymi wędrówkami złych duchów. Jeśli tylko odwiedzisz plażę po zmierzchu, możesz usłyszeć rozmowy, mimo braku obecności kogokolwiek w pobliżu. Jest też cała lista ludzi, którzy po nocy spędzonej na Dumas już nigdy nie powrócili do domu.

Dumas składa się z czterech plaż, warto zatrzymać się, zanurzyć stopy w czarnym piasku i posłuchać. Może właśnie ktoś z zaświatów ma nam coś ciekawego do powiedzenia .

stones 600x300

4. SINGAPUR- Szpital Old Changi

Szpital Old Changi uznawany jest za najbardziej przerażające miejsce na ziemi. Wybudowany w 1935 roku przez brytyjski rząd, został przejęty przez Japończyków podczas II wojny światowej i był używany do celów wojskowych jako tymczasowy obóz więzienny. Niejednokrotnie wrogowie Japonii byli w nim torturowani aż do śmierci. Miejscowi ostrzegają, że nawet po tylu latach można tam usłyszeć głosy więźniów, a nawet zauważyć cienie, które pojawiają się nie tylko w nocy. Śmiałkowie, którzy odważyli się zapuścić do starego szpitala często opowiadają o dziwnym uczuciu czyjegoś towarzystwa w pobliżu. Znane są też historie o grupach przyjaciół, które nagle rozdzielały się i w mniejszym gronie wędrowały każdy w innym kierunku starego budynku. Nie wracali jednak w pełnym składzie. Scenariusz jak z horroru? Wiele opowieści wspomina też o zmianach w zachowaniu podróżnych i próbie zaciągnięcia reszty znajomych w głąb szpitala lub zupełnie przeciwnie, wyprowadzenia ich nawiązując, by nigdy więcej tam nie wracać.

Dla chętnych przeżycia naprawdę silnych wrażeń Old Changi wydaje się być idealnym miejscem na wycieczkę. Pierwszy nawiedzony szpital na świecie? To zdecydowanie brzmi upiornie!

prison 600x300

5. USA- Rumuński Trójkąt Bermudzki

Las Hoia Baciu, leżący 20 minut drogi od Kliż-Napoki w Transylwanii, jest znany z wielu niewyjaśnionych zdarzeń i zjawisk paranormalnych. To właśnie tutaj po wykonaniu zdjęcia na kliszy pojawiały się dziwne cienie i kształty. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka uważają go za bramę do innego świata oraz miejsce spotkań istot pozaziemskich.

Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na takie siły, możesz poczuć nudności, bóle głowy czy niepohamowane dreszcze ogarniające twoje ciało. Podobno na skórze niektórych ludzi pojawiały się również ślady oparzeń i zadrapań, mimo braku kontaktu z jakimkolwiek przedmiotem.

Transylwania zawsze uchodziła za dom wszelkich potworów i złych czarownic z całego świata. Na pewno znajdziemy tam o wiele więcej atrakcji w podobnym stylu, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła wyobraźni! Zainteresowani? Wypełnijcie nasz formularz kontaktowy!

trojkat bermudzki 900x450

>>>SPRAWDŹ: Co jeszcze warto zobaczyć w USA?

6. WŁOCHY- Poveglia

Poveglia jest malutką wyspą koło Wenecji znaną na całym świecie. W średniowieczu w trakcie epidemii dżumy byli grzebani tam chorzy, a na początku XX wieku otworzono tam szpital psychiatryczny, w którym szalony doktor masowo poddawał swoich pacjentów lobotomii, aż w końcu sam postradał zmysły i rzucił się z wieży będącej świadkiem wszystkich przykrych wydarzeń. Spokój i porządek, który do teraz panuje na wyspie, podkreśla grozę tego miejsca. Nic więc dziwnego, że z każdym, delikatnym powiewem wiatru podnoszą się włoski na karku.

Żeby dostać się na wyspę trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Mieszkańcy wolą trzymać się z dala od przeklętej Poveglii, nawet rybacy nie podpływają blisko jej brzegów. Chętnych do zwiedzania wyspy jest mało, ale czy nie jest to jeszcze bardziej intrygujące?

 

>>>SPRAWDŹ: Czego nie możesz przegapić będąc w Wenecji?

7. POLSKA- Zamek Królewski na Wawelu

Mówi się, że czakramy Ziemi to miejsca niezwykłej mocy . Pulsująca energia ziemi i kosmosu kumuluje się szczególnie w miejscach przecięć linii geomantycznych. Według hinduskiej legendy, bóg Sziwa rzucił siedem kamieni odpowiadającym planetom w różnych kierunkach świata, dzięki czemu na każdym kontynencie pojawił się czakram. Ten znajdujący się na Wawelu odpowiada Jowiszowi. Przebywanie we wnętrzu kręgu podobno rozbudza zdolność jasnowidzenia i telepatii, pozwala zregenerować siły i poprawia samopoczucie. Władze Zamku na Wawelu nie potwierdzają informacji o czakramie, jednak patrzą z przymrużeniem oka na turystów przytulających się do ściany przy kaplicy św. Gereona, która nie jest otwarta dla zwiedzających.

Warto spróbować „przytulić” ścianę - może pomoże nam to rozwinąć zdolność jasnowidzenia i pozwoli przewidzieć numery „totka”?

zamek wawelski 900x450

8. USA- Roswell

2 lipca 1947 roku niedaleko Roswell miało miejsce niecodziennie zjawisko. Starsze małżeństwo odpoczywające na werandzie zauważyło jaskrawy obiekt, który ze znaczną prędkością przeleciał niedaleko ich domu. Do prasy podano informację, że był to meteorologiczny balon sondażowy, jednak mieszkańcy Roswell wiedzieli swoje - to na pewno nie był balon, samolot ani pocisk - to coś spoza tego świata. Podobno części rozbitej maszyny badano w Strefie 51, do teraz owianej tajemnicą.

Do dnia dzisiejszego miasteczko ściąga swoją historią wielu pasjonatów teorii o UFO. Każdy z nadzieją wpatruje się w niebo, bo może to on będzie następnym, który spotka istoty kosmosu.

Jeśli interesuje was ta tematyka zachęcamy również do odwiedzenia Międzynarodowego Muzeum UFO, które znajduje się właśnie w Roswell. Możemy tam znaleźć wiele eksponatów głównie z miasteczka, ale też historie o kręgach zbożowych czy spotkań UFO. Nie brakuje również listy osób zaginionych, za których uprowadzenie oskarża się kosmitów.

ufo600x300

Nasz Osobisty Doradca Podróży na pewno ułatwi Ci zorganizować wycieczkę na własną rękę.

9. EGIPT- Piramidy w Gizie

Według wierzeń, piramidy są najmocniejszym punktem ezoterycznym ziemi. Związane jest to z zetknięciem się linii pięciokątów, które razem tworzą energetyczną mapę świata oraz charakterystycznym kształtem stożka, ułatwiającym ujście energii, a więc przywracaniem sił duchowych osób będących w pobliżu.

Choć piramidy pojawiają się w każdym przewodniku, warto wybrać się tam właśnie ze względu na czakram. Podobno energia płynąca z tego miejsca jest w stanie leczyć rany czy zapobiegać rozkładaniu się materii, czego dowodem są znalezione ciała zmumifikowanych szczurów wewnątrz piramid. Odpowiednio zaprojektowane kanały, przez które wibracje kosmosu są absorbowane przez budowlę, według wielu ludzi nie były stworzone do wentylacji, a właśnie nasączania piramid wolną energią.

Jeśli więc pracodawca odmówił Ci dwutygodniowego urlopu proponując tylko kilka dni, to warto wybrać się do Egiptu. Kiedy wylegiwanie na słońcu i drinki z palemką nie naładują naszych baterii do następnego wolnego, na pomoc przyjdą piramidy.

piramidy 900x450

>>>SPRAWDŹ: Czy podróże mogą pomóc Waszemu zdrowiu?

10. USA- Bagno Manchac Swamp

Bagno Manchac Swamp w Luizjanie znane jest od 1915 roku, kiedy to miejscowa kapłanka voodoo - Julia Brown - przewidziała, że w dniu jej śmierci bagno zabierze wszystkich mieszkańców miasta wraz z nią. Przepowiednia sprawdziła się. W dniu jej śmierci huragan nad Nowym Orleanem nawiedził okolicę, zabijając tysiące ludzi. Sceneria tego miejsca do dzisiaj pozostała mroczna i jakby wyjęta z najlepszych horrorów. Dla osób, które pragną więcej emocji, organizowane są wycieczki łódkami, by jedynie wśród blasku pochodni szukać ducha Julii oraz jej ofiar. Podobno często podczas tych podróży da się usłyszeć krzyki czy nawet samą kapłankę śpiewającą posępne piosenki.

bagno luiziana 900x450

Dla fanów horroru i zjawisk nie z tego świata turystyka paranormalna może być ciekawą alternatywą dla domów strachu czy escape roomów. Możemy wtedy wiele wynieść z takiej wyprawy, a na pewno dużo więcej zobaczyć. W końcu wszystkie z tych atrakcji mają swoją historię, którą warto poznać. Obok każdego z tych miejsc znajduje się kilka równie ciekawych punktów, które warto odwiedzić i uczynić z takich podróży nowy sposób na odpoczynek.

>>>SPRAWDŹ: Zaplanujemy dla Ciebie podróż marzeń. Zobacz tutaj, jak to robimy!