Oslo

OsloKiedy jechać?

Klimat

Dla większości z nas Norwegia kojarzy się z wiecznym śniegiem, zimnem i ujemnymi temperaturami przez cały rok. Obalamy panujące mity! Wcale nie jest aż tak lodowato. W Oslo średnia letnia temperatura przekracza 16 stopni powyżej zera, w zimę patrząc na termometr zwykle zobaczycie -4 stopnie Celsjusza, więc wcale nie jest tak źle!

Kiedy pojechać?

Termin wyjazdu tak naprawdę zależy od tego jak bardzo ekstremalne planujecie wakacje. Sezon turystyczny w zasadzie trwa cały rok. Zimą w Oslo znajdziecie mnóstwo atrakcji na śniegu, które na pewno będą rozrywką dla całej rodziny. Jeżeli jednak nie jesteście miłośnikami białych sportów i minusowych temperatur, przyjazd latem również będzie niezapomnianą przygodą. W Oslo atrakcje dosłownie się mnożą. Co roku przybywa coś nowego. Oslo zachwyca miłośników zieleni, ponieważ parków jest tutaj naprawdę sporo. Miasto leży też w otoczeniu lasów – wiosną można podziwiać śpiew przeróżnych gatunków ptaków.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Oslo:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 18:36:54
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy