Madagaskar

MadagaskarGdzie spać?

Gdzie spać?

Jeśli oglądacie czasem programy podróżnicze, to z pewnością natknęliście się na odcinek pokazujący życie w Afryce, a konkretniej rodzaje domów, jakie można w niej znaleźć. Mimo, że państwo wciąż się rozwija, w dalszym ciągu króluje budownictwo tradycyjne. Bogacze stawiają piękne nowoczesne hotele, a w ich pobliżu znajdują się skromne ceglane domki, chaty z drzewa, gliny czy kawałków blach. Jak widzicie wybór miejsca na nocleg na Madagaskarze jest całkiem spory ;). Sama baza noclegowa w iście turystycznym znaczeniu dopiero się rozbudowuje. Inwestorzy węszą zyski, a firmy budowlane zakasają rękawy.

Ci, którzy nie wymagają wygód w postaci basenu z widokiem na ocean, pięknych tarasów, czy wielkich apartamentów, zapamiętają pobyt na Czerwonej Wyspie przede wszystkim jako niedrogi. Ceny noclegów w hotelach usytuowanych w większych i mniejszych miastach to ok. 10 euro (często mniej) za dobę. Pokoje są skromne, w cenie dostęp do prysznica z bieżącą wodą i zazwyczaj moskitiera.

Obok hoteli, dużą popularnością cieszą się domki zwane lodge lub bungalow. Najprostsze ich wersje to koszt kilkunastu euro za dobę. Te bardziej luksusowe, położone np. przy plaży, znaleźć można już za 50 euro za dobę.

Mimo, że internet nie dotarł jeszcze we wszystkie zakamarki wyspy, także i na Madagaskarze skorzystać można z usług hostów, oferujących DARMOWE noclegi w swoich prywatnych kwaterach. Zainteresowani? Zajrzyjcie: https://www.couchsurfing.com/. Warto wiedzieć, że Malgasze oferują kąt u siebie także poza portalem. Wiąże się to z symboliczną opłatą, ale pozwala na lepsze poznanie ich życia i zawarcie ciekawych znajomości.

Amatorzy noclegów pod namiotami, spokojnie mogą podjąć próbę rozłożenia się wieczorem na którejś z plaż. Węże spotykane na wyspie nie są jadowite, także poziom bezpieczeństwa jest całkiem przyzwoity ;). Typowych kempingów lub pól, na których można założyć obozowisko brakuje, ale drewniane domki, reklamujące się pod hasłem camping zasługują na uwagę ze względu na warunki i przyzwoite ceny.

 

Kilka polecanych miejsc:

  • hotel L' Heure Bleue oferujący bungalowy przy plaży – położony na wyspie Nosy Be. Adresowany dla chcących wypocząć i się zrelaksować (cena ok. 100 euro/2os.)
  • hotel Jardin Exotique Annexe znajdujący się w stolicy kraju; pokoje zadbane na wysokim poziomie (cena ok. 40 euro/2os.)
  • hostel Lemur propozycja ze średniej półki cenowej, czysto, dostęp do bieżącej wody, elektryczności i wifi (cena od 16 euro/2os.)
  • hotel Domaine Nature to coś dla tych, kórzy chcieliby spędzić noc w egzotycznym lesie, jednak zamiast obozowiska wolą wygodne bungalow lub pokój; kompleks położony jest w lesie, nieopodal wodospadu; znajduje się w Ranomafanie (cena od 33 euro za dwuosobowe bungalow)

 

* hosteli na Madagaskarze najlepiej szukać, będąc na miejscu, nie wszystkie reklamują się w Internecie lub przewodnikach, a czasem trafić można na prawdziwą perełkę ;).

 

Spać gdzieś trzeba, ale jak znaleźć najtańszy hotel dostosowany do Waszych wymagań? Zerknijcie tutaj, żeby znaleźć najlepsze oferty noclegów.

Jeśli natomiast w ogóle nie chce Wam się szukać, powiedzcie po prostu jakie noclegi Was interesują, a my zajmiemy się resztą. Osobiście zaplanujemy całą podróż. Możecie wypełnić ten formularz lub skontaktować się z nami przez nasz fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść na Madagaskarze?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 18:19:28
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)