Wyszukiwanie tanich lotów - poradnik

Jak znaleźć najlepsze i tanie połączenie lotnicze? Codziennie nasi osobiści doradcy podróży otrzymują od Was podobne pytania, przesyłane na email rezerwacje@breakplan.com. Dla tych, którzy wolą przygotować swój wyjazd samodzielnie, przygotowaliśmy ten poradnik, aby pomóc Wam przejść przez proces wyszukiwania lotów i ich rezerwacji.

To jest drugi z naszego cyklu poradników, który ma pomóc Wam w podróżowaniu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wybrać kierunek podróży najbardziej odpowiadający Waszym upodobaniom, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

think600x300

Od czego zacząć? 

Na początku powinniście ustalić, jakie są Wasze priorytety:

Oczywiście wymienione opcje nie muszą się wykluczać! Jeśli jednak będą w kolizji, np. lot do USA będzie w lepszej cenie w innym terminie, powinniście pomyśleć, co ma dla Was większe znaczenie.

Planując podróż z dużym wyprzedzeniem, macie większe szanse na znalezienie ofert odpowiadających wszystkim Waszym wymaganiom. W przypadku wyjazdów na ostatnią chwilę, to zadanie może być trudniejsze. Jeśli jesteście dopiero początkującymi poszukiwaczami, skontaktujcie się z nami – nasi osobiści doradcy podróży pomogą Wam w krótkim czasie znaleźć oferty dopasowane do Waszych kryteriów.

Mamy wybrany cel!

Mając obrany kierunek podróży, pomyślcie, kiedy chcielibyście tam wyruszyć. Jeśli zależy Wam na niskiej cenie, uelastycznijcie termin wyjazdu. Planując podróż z wyprzedzeniem łatwiej Wam będzie znaleźć dobrą ofertę – w poszukiwaniach pomoże Wam artykuł "Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż" - koniecznie go przeczytajcie, jeśli nie wiecie jeszcze, gdzie pojechać! Jeśli nie macie zbyt wiele czasu na sprawdzanie różnych terminów, skontaktujcie się z nami na rezerwacje@breakplan.com. Nasi osobiści doradcy podróży na bieżąco monitorują pojawiające się oferty tanich lotów i chętnie pomogą Wam znaleźć najkorzystniejsze terminy. globe trotter 600x300

Mamy wybrany termin!

Macie określony termin urlopu lub maksymalny czas, jaki możecie spędzić na wakacjach? W takim wypadku nadeszła pora na wybranie kierunku podróży. W znalezieniu najlepszej opcji pomoże Wam poradnik "Jak wybrać odpowiedni kierunek podróży?", który zawiera cenne wskazówki zarówno dla osób poszukujących relaksu na plaży, jak i intensywnego zwiedzania.

Zastanawiacie się nad konkretnym kierunkiem, ale nie wiecie, jakiej można się spodziewać pogody  na miejscu w danym okresie? Zajrzyjcie do rozdziału "Kiedy jechać?" w naszych przewodnikach po krajach, miastach i regionach – wskażą Wam nie tylko przeciętne warunki panujące w danym miejscu o określonej porze roku, ale też miesiące, które są najlepszym momentem na odwiedzenie wybranego kierunku. Na przykład, w przewodniku po Hiszpanii znajdziecie informacje o podziale klimatycznym kraju, wiążącymi się z tym temperaturami oraz pogodą, i miesiącami najczęściej wybieranymi przez turystów.

Mamy określony budżet!

Jest Wam obojętne, w jakim terminie i dokąd polecicie, bo zależy Wam jedynie na niskiej cenie? Aktualne oferty tanich lotów znajdziecie na naszej stronie w zakładce "Okazje cenowe". Polubcie nasz profil na Facebooku, żeby być na bieżąco z najlepszymi ofertami. 

budzet wyszukiwanie tanich lotow

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą wczasów all inclusive, dysponując maksymalnie 1800 zł na osobę, musicie być realistami – skupcie się bardziej na Bułgarii lub Grecji, niż na zachodniej Europie.

Przy organizacji wycieczki na własną rękę, na cenę biletów ma ogromny wpływ wybór linii lotniczych – o tym, jak znaleźć przewoźnika, który odpowiada Waszym wymaganiom, przeczytacie w poradniku "Jaką linię lotniczą wybrać?".

Wyszukiwanie lotów – 7 zasad

Mając określone priorytety, jesteście gotowi do wyszukiwania! A teraz pokażemy Wam, jak to zrobić krok po kroku:

1. Wejdźcie na loty.breakplan.com.

krok1 wyszukiwanie lotow 1349x655

2. Wpiszcie najbardziej pasujące Wam lotnisko początkowe, docelowe oraz termin podróży. Ilość podróżujących zostawcie na razie jako 1. Na końcu kliknijcie przycisk "Szukaj biletów".

3. Pojawiło się bardzo dużo opcji? Użyjcie filtra "Najkorzystniejsze bilety" po lewej stronie, by skrócić czas przeglądania ofert. Wyszukiwarka automatycznie jest ustawiona na sortowanie ofert według ceny. Jeśli to kryterium nie jest dla Was najważniejsze, możecie je zmienić na: czas przelotu, moment wylotu lub przylotu.

krok2 wyszukiwanie lotow 1349x655

4. Ceny wciąż wydają się zbyt wysokie? Spróbujcie zmienić termin lotów za pomocą kalendarza niskich cen na górze strony. Nie macie elastycznego terminu? Sprawdźcie inne destynacje w wybranym terminie lub inne lotniska wylotu. Może zamiast z Warszawy wylećcie z Berlina lub Pragi? Chcecie dolecieć na Bali? A co powiecie na przelot do Singapuru z przesiadką w tanie linie azjatyckie Air Asia? Zainspirujcie się również naszą zakładką „Okazje cenowe“ – może akurat znajdziecie coś dla siebie?

5. Jeśli znaleźliście dobrą cenę, to pamiętajcie, żeby zweryfikować również długość lotu, ilość przesiadek, nazwę przewoźnika oraz opcję bagażu w cenie biletu. Wszystko to ma olbrzymi wpływ na ostateczny koszt przelotu. Na przykład na trasie z Europy do Stanów Zjednoczonych odbywa rejs mnóstwo tanich linii lotniczych, w których trzeba dodatkowo płacić za bagaż, jedzenie na pokładzie, czy nawet rezerwacje miejsca. Kiedy podsumujecie wszystkie dodatkowe koszty, może się okazać, że przelot regularnymi liniami będzie tańszy albo tylko niewiele droższy!

6. Podstawowa zasada szukania tanich lotów – kombinujcie z terminami oraz lotniskami i sprawdzajcie szczegóły połączeń lotniczych! Niestety jest to mozolna praca (którą my wykonujemy dla Was na co dzień w ramach naszej usługi Osobistego Doradcy Podróży), ale na pewno przyniesie bardzo dobre efekty. Im jesteście bardziej elastyczni pod kątem terminu, lotniska wylotu i destynacji, tym niższą cenę znajdziecie. Im dokładniej sprawdzicie szczegóły lotu, tym mniej przykrych niespodzianek i stresu przed podróżą! Jeśli to wszystko, to dla Was zbyt dużo – zostawcie to nam i napiszcie na rezerwacje@breakplan.com. Ograniczymy nieptorzebne nerwy i nie pozwolimy, żebyście przepłacili.

7. Znaleźliście ofertę, która najlepiej spełnia Wasze oczekiwania? Po naciśnięciu przycisku "Kup", znajdującego się przy wybranej ofercie, przejdziecie na stronę systemu rezerwacyjnego, gdzie dokonacie zakupu. My jedynie pośredniczymy w znalezieniu dla Was najlepszych cen na przeloty – bilety kupujecie od dostawcy, który zaoferował Wam najlepszą ofertę w naszej porównywarce cenowej.

krok3 wyszukiwanie lotow 1349x655

Dodatkowe kryteria

O rozmiarze dopuszczalnego bagażu podręcznego, dodatkowych opłatach do biletów oraz innych ważnych kwestiach związanych z Waszym przelotem, możecie przeczytać w poradniku "Jaką linię lotniczą wybrać?".

Pamiętajcie też, że wybór bardziej odległego lotniska od miejsca docelowego Waszej podróży może się wiązać z trudniejszym lub bardziej kosztownym dojazdem. W przypadku np. Londynu, gdzie macie do wyboru kilka portów lotniczych, ceny dojazdu do miasta mogą się między nimi różnić. W rezultacie droższe połączenie lotnicze na bliższe lotnisko ostatecznie może okazać się tańsze, niż lot na dalsze lotnisko, z którego będziemy musieli przejechać jeszcze szmat drogi do miasta. Informacje o dystansie i możliwych środkach transportu znajdziecie w darmowych przewodnikach udostępnionych na naszej stronie w rozdziale „Dojazd”. A już niedługo przeczytacie w naszym kolejnym poradniku, o tym jak sobie poradzić ze zorganizowaniem transportu oraz wynajmem samochodu w czasie Waszej podróży. Póki co, jeśli niedługo wyjeżdżacie i potrzebujecie samochodu na miejscu, skorzystajcie z tej porównywarki cenowej.

Zależy Wam na noclegu z zapewnionym wyżywieniem na miejscu? Wypróbujcie oferty biur podróży, które znajdziecie w naszej wyszukiwarce wczasów lub idźcie śladem dziesiątek innych osób i po prostu skontaktujcie się z nami na rezerwacje@breakplan.com.

Podsumowanie

- „Jak wybrać odpowiedni kierunek podróży?”,

- „Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?”,

- „Jaką linię lotniczą wybrać?”;

Nauczyliście się właśnie jak wyszukiwać najlepsze loty? To nie wszystko! Wkrótce opublikujemy kolejny poradnik z naszej serii, który pokaże Wam „Jak znaleźć najlepsze oferty od biur podróży”. Śledźcie naszą stronę i fanpage, by go nie przegapić! Jeśli podobają Wam się nasze poradniki, udostępnijcie je na fejsie :)