Dominikana

DominikanaJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

Podstawą diety Dominikańczyków są fasola, ryż, ryby lub mięso: głównie kurczak, wieprzowina i kozina. Jako dodatki najczęściej spożywa się smażone w głębokim tłuszczu banany lub korzenie manioku. Narodowe potrawy to: sancocho (danie jednogarnkowe z mięsa, warzyw i manioku) i bandera dominicana (talerz ryżu z czerwoną fasolą i wieprzowiną). Z owoców najsmaczniejsze są ananasy, mango i papaje. Wszędzie można kupić wodę butelkowaną, słodkie napoje chłodzące, a na rogach ulic oferuje się mleczko kokosowe, które wypija się bezpośrednio z orzecha.

Alkohole

Mamajuana to dominikański napój narodowy. Wysokoprocentowy, w naturalny sposób zwiększający potencję i skuteczny w zwalczaniu różnych chorób. Jest to mieszanina czerwonego wina, miodu, rumu oraz kawałku drewna, liści i kory. Po dwóch tygodniach „odpoczynku” należy odlać cały płyn, a następnie powtórzyć ową procedurę. W ten sposób powstaje ów słynny, cudowny napój. Miejscowy rum cieszy się zasłużoną sławą. Najbardziej rozpowszechnione marki to Brugal, Barceó i Bermúdez. Starszą, ciemną odmianę pije się w czystej postaci, biała jest stosowana do koktajli. Najchętniej zamawiane piwo to Presidente i Bohemia.

 


 Wyjechać jest fajnie, ale jeszcze lepiej jest wrócić całym i zdrowym z Waszych wojaży. Podpowiemy Wam jak pomóc szczęściu i uchronić się przed nieszczęściem w rozdziale „Zdrowie i bezpieczeństwo".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-11-20 23:31:01
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)