Adler Planetarium

Gdzie się znajduje:

Museum Campus, 1300 S Lake Shore Dr, Chicago, IL 60605, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie).

 

Tematycznie:

Planetarium i muzeum astronomiczne w jednym.

 

Co warto wiedzieć:

Muzeum powstało w 1930 roku. Zajmuje powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. Pomysłodawcą był Max Adler, który także sfinansował budowę tego miejsca. Obecnie jest to najbogatsze i najnowocześniejsze planetarium na zachodniej półkuli. Koniecznie musicie tutaj zajrzeć i poszerzyć swoją wiedzę o najnowszych badaniach, misjach kosmicznych NASA, budowie Układu Słonecznego oraz strukturze wszechświata.

 

Co znajdziesz na miejscu:

W muzeum znajdziemy pokaźnych rozmiarów model Układu Słonecznego, zabytkowe przyrządy astronomiczne, rzadkie książki. Popularnością cieszy się specjalna sala kinowa przeznaczona do oglądania filmów IMAX o tematyce astronomicznej. Nie brakuje również sali o astronomii w Egipcie i Ameryce Południowej. Dzieci mają szansę pobawić się w odkrywanie obcej planety w specjalnie do tego przeznaczonej sali. W tym miejscu znajdziecie odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania z zakresu astronomii.

 

Kiedy zwiedzać:

Planetarium jest czynne od poniedziałku do piątku od 9:30 do 16:00. W soboty i niedziele od 9:30 do 16:30. Kasy zamykane są 30 minut przed zamknięciem.

 

Ceny:

Bilet normalny kosztuje 35 dolarów, za bilet dla dziecka zapłacimy 30 dolarów. Możemy także skorzystać z karty Chicago CityPASS, gdzie możemy skorzystać z wejścia VIP i biletów do następujących miejsc: Shedd Aquarium, Skydeck Chicago, Muzeum Historii Naturalnej, 360 Chicago lub Museum of Science and Industry. Za taki pakiet osoba dorosła zapłaci 98 dolarów, a dziecko 82 dolary. Jeżeli mamy czas i chcemy dużo zwiedzać, to taki bilet z pewnością bardziej się opłaci.

Bilety można zakupić przez internet.

 

Dla kogo:

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla zakochanych

• Dla osób lubiących nietypowe atrakcje

• Dla osób zachwyconych astronomią i galaktyką

• Dla studentów

• Dla fotografów

 

Dla kogo nie:

• Dla osób mających mało czasu na zwiedzanie

• Dla osób lubiących bardziej naturę, niż muzea

 

Co zobaczyć w pobliżu:

• Plaża miejska

The Field Museum

• Teatr

Millennium Park

Willis Tower

 John Hancock (taras widokowy)

Muzeum Sztuki.

 

Jak dojechać:

Do Planetarium możemy udać się autobusem numer 130 lub 151. Wsiadamy na stacji (w centrum) Jackson & Financial Place, a wysiadamy na przystanku Solidarity Dr & Planetarium. Nasze miejsce docelowe znajduje się tuż obok. Kolejnym wariantem jest autobus 146. Wsiadamy na stacji State & Monroe, a wysiadamy po 17 minutach na przystanku Solidarity Dr & Planetarium.

Wygodniejszą opcją będzie przejazdem pomarańczową lub zieloną linią metra. Wysiadamy na przystanku Roosevelt. Po kilku minutach pieszo będziemy już na miejscu.

Oczywiście możemy także wybrać wariant pieszy do czego zachęcam. Spacerem po około 45 minutach znajdziemy się na miejscu. Rowerem będzie znaczenie szybciej, niż pieszo i autobusem. W ciągu 15 minut dojedziemy do celu
i z pewnością unikniemy korków w centrum miasta.

 

Gdzie zaparkować:

Zaparkować możemy na terenie muzeum. Za postój musimy zapłacić 19 dolarów. Stawki zmieniają się w zależności od świąt czy wydarzeń okolicznościowych.

 

Więcej informacji:

Strona główna muzeum http://www.adlerplanetarium.org

Więcej informacji na temat Chicago CityPASS http://goo.gl/PVrx7O

Kalendarz wydarzeń http://www.adlerplanetarium.org/calendar/

Więcej informacji na temat parkingu http://www.soldierfieldparking.com

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:03:25
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.