John Hancock

John Hancock

Co to jest:

John Hancock Tower jest jednym z najbardziej popularnych i monumentalnych budynków na świecie. Zaraz po Willis Tower jest to najbardziej charakterystyczny drapacz chmur w Chicago. Cały budynek liczy sobie aż 100 pięter. Ponadto właśnie tutaj mamy szansę ujrzeć jedną z piękniejszych panoram Chicago.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Będąc w John Hancock mamy szansę przejechać się najszybszą windą w Stanach Zjednoczonych. Ponadto na 95 piętrze znajduje się restauracja – Siganture Room oraz obserwatorium. W spokojnych i bezpiecznych warunkach możemy poznać tajniki astronomii oraz podziwiać niebo nad Stanami Zjednoczonymi. Z kolei na 94 piętrze znajduje się taras widokowy, skąd podziwiać możemy panoramę całego miasta. Koniecznie musicie zobaczyć to niesamowite miasto z innej perspektywy. Najlepsze widoki mamy szanse ujrzeć po zmroku. Mamy także coś dla miłośników aktywności fizycznej. Raz do roku odbywa się tutaj wyścig – kto pierwszy wbiegnie na samą górę wygrywa. Sam widok zaciętej walki i kibicowanie wzbudza wiele emocji.

 

Gdzie się znajduje:

875 N Michigan Ave, Chicago, IL 60611, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Kiedy zwiedzać:

Taras widokowy czynny jest przez cały rok w godzinach 9;00-00:30. Kasy zamykane są o 00:00. Najpiękniejsze widoki ujrzymy po zmroku, także zachęcamy, aby wybrać to miejsce na koniec dnia.

 

Ceny:

Za bilet normalny zapłacimy 20 dolarów. Bilet ulgowy (dzieci 3-11 lat) kosztuje 13 dolarów. Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo. Niestety dla studentów nie są przewidziane zniżki.

 

Dla kogo:

• Dla osób lubiących widoki z lotu ptaka

• Dla zakochanych

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla osób lubiących nietypowe atrakcje

• Dla odważnych

• Dla fotografów

• Dla osób lubiących mocne wrażenia

 

Dla kogo nie:

• Dla osób mających lęk wysokości

• Dla osób nielubiących tarasów widokowych

• Dla osób nielubiących tłumów

• Dla osób mających mało czasu na poznanie miasta

 

Na co uważać:

Z pewnością warto uważać na dzieci. Ze względu na dużą ilość zwiedzających, łatwo się zgubić. Koniecznie pilnujcie dokumentów, kart płatniczych, czy gotówki. W takim tłumie łatwo o kradzież.

 

Niezbędny bagaż/co ze sobą wziąć:

• Aparat fotograficzny

• Wygodne buty

• Ciepłą bluzę, jeżeli wjeżdżamy na taras widokowy późnym wieczorem

 

Jak dojechać:

Z centrum najlepiej dojechać czerwoną linią metra. Wysiadamy na stacji Chicago (Red). Po 7-minutowym spacerze znajdziemy się tuż przy słynnym budynku. Zdecydować możemy się także na autobus numer 22. Wysiadamy na przystanku Dearborn & Chestnut. Po 7 minutach pieszej wycieczki będziemy na miejscu. Wycieczka piesza ze ścisłego centrum do Hanocock'a zajmie nam około 30 minut. Mimo wszystko zachęcam do eksplorowania okolic pieszo.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Park Millennium

Muzeum Sztuki

Park Lincolna

Oak Street Beach

Holy Name Cathedral

• Park Waszyngtona

 

Gdzie zaparkować:

Parking znajduje się w samym budynku na piętrach 6-12. Otwarty jest codzienne przez całą dobę, również w święta. Za postój zapłacimy 4 dolary. Miejsc parkingowych jest dużo.

 

Pogoda:

Styczeń: od -7 do -1 stopni C

Luty: od -6 do 1 stopni C

Marzec: od -1 do 8 stopni C

Kwiecień: od 5 do 15 stopni C

Maj: od 10 do 21 stopni C

Czerwiec – lipiec: od 16 do 28 stopni C

Sierpień: od 18 do 28 stopni C

Wrzesień: od 14 do 24 stopni C

Październik: od 8 do 16 stopni C

Listopad: od 2 do -9 stopni C

Grudzień: -5 do 1 stopnia C

 

Więcej informacji:

Oficjalna strona drapacza chmur: http://www.360chicago.com/

Informacje na temat parkingu: http://goo.gl/NuK1Vn

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 21:15:44
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.