Lincoln Park Zoo

Typ parku:

Ogród zoologiczny połączony z parkiem.

 

Gdzie się znajduje:

2001 N Clark St, Chicago, IL 60614, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Co warto wiedzieć:

Lincoln Park Zoo został założony w 1868 roku. Jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w kraju. Zyskał także miano największego parku w Chicago. Ma ponad 400 hektarów powierzchni. Zaprojektowany został przez Frederica Law Olmseada, który projektował również Central Park znajdujący się w Nowym Jorku.

 

 Co znajdziesz na miejscu:

W Lincoln Park zoo poznać możemy życie dużych kotów, małp, niedźwiedzi polarnych, czy pingwinów. Na terenie parku rośnie dąb, który niedawno skończył 200 lat. Co najciekawsze, jest starszy od Chicago o całe trzy lata.

 Ponadto w parku Lincolna znajduje się wiele alejek, nie brakuje miejsc do urządzenia pikniku, a także ścieżek do joggingu. Na terenie ogrodu mieszczą się dwa muzea, kawiarnie oraz zoo. W zoo spotkać możemy wyjątkowe miejsce, gdzie żyją człekokształtne małpy. W ogrodzie zoologicznym możemy także poznać typowo wiejskie życie – dojenie krów, karmienie kurcząt, ptaki żyjące na wolności. W Parku Lincolna kryje się także cieplarnia (Lincoln Park Conservatory) pełna bujnych paproci, palm. Z pewnością jest to jedno z ładniejszych miejsc w parku.

 Warto choć na chwilę zatrzymać się przy nich. W sezonie letnim możemy trafić na tzw. Theater of Lake, który przy wybrzeżu wystawia sztuki z Broadwayu. Jest to oczywiście teatr amatorski, ale niezwykle ciekawy, budzący wiele pozytywnych emocji w letnie wieczory. Godne polecenia jest również Muzeum Przyrodnicze, które przedstawia nam środowisko naturalnie żyjącej tutaj fauny.

 Na południowym krańcu parku znajduje się siedziba chicagowskiego towarzystwa historycznego. Wystawy w tym muzeum prezentują nam historię Chicago, ciekawe postaci związane z miastem, życie pionierów, pożar, a także epokę gangów. W szczególności warto zwrócić uwagę na zbiory związane z Abrahamem Lincolnem. W okolicy skrywa się Couch Mausoleum, który skrywa sekrety, kiedy Park Lincolna był jeszcze miejskim cmentarzem. Podczas wielkiego pożaru trumny przenoszono na prywatne cmentarze. O wiele bardziej przerażający jest fakt, że rodziny szukały schronienia w otwartych grobach, kiedy pożar opanował to miejsce. Koniecznie musicie zobaczyć to miejsce, gdzie odkrywała się ludzka tragedia.

 Ciężko jest wymienić wszystkie atrakcje i walory Lincoln Parku, także warto na własną odkryć zakątki tego niepowtarzalnego ogrodu zoologicznego. Zapewne wiele Was tutaj zaskoczy, a także oczaruje.

 

 Kiedy zwiedzać:

Park czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00.

Chicago Historicial Society możemy zwiedzać w następujących godzinach:

poniedziałek – środa – 9:30-16:30

czwartek – 9:30-20:00

piątek-sobota – 9:30-16:30

niedziela – 12:00-17:00

Lincoln Park Conservatory czynne jest codziennie od 9:00 do 17:00.

Muzeum Przyrodnicze czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:30, a w weekendy od 10:00 do 17:00.

 

 Wstęp:

Wstęp jest bezpłatny do parku i do Chicago Historical Society.

 

 Jak dojechać:

Spacer z centrum miasta do Parku Lincolna zajmie 45-50 minut. Na miejsce możemy się udać także autobusami 156, 151, 36. Wysiadamy na stacji Stockton & Fullerton. Zdecydować możemy się również na brązową linię metra. Wysiąść musimy na przystanku Sedgwick. Następnie spacerem w ciągu 15 min będziemy już na miejscu.

 

 Co zobaczyć w pobliżu:

• Gold Coast

John Hancock

• Muzeum Sztuki

• Plaża miejska

 

 Gdzie zaparkować:

Postój w okolicach muzeum historii kosztuje 9 dolarów/dzień. Przy samym wejściu do zoo za parking zapłacimy 7 dolarów. Można również zaparkować na ulicy za darmo.

 

Więcej informacji:

Oficjalna strona parku http://www.lpzoo.org/

Strona główna Chicago Historical Society www.chicagohistory.org

Więcej informacji o parkingu http://www.lpzoo.org/accessibility

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:03:09
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.