Chicago Botanic Garden
Typ parku:
Jest to ogród botaniczny z elementami krajobrazu.
Gdzie się znajduje:
Lake Cook Rd, Glencoe, IL 60022, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)
Co warto wiedzieć:
Ogród botaniczny powstał 100 lat temu, ale przez kilkadziesiąt lat popadał w ruinę. Dopiero 30 lat temu zabrano się za jego renowację i przerobiono na piękny park, bogaty w bujną roślinność. Rocznie około 800 tysięcy turystów podziwia jego wnętrze. Na terenie ogrodu ujrzymy 10 tysięcy różnych gatunków roślin i krzewów, które rozmieszczone są na dziewięciu wyspach otoczonych jeziorami.
Chicago Botanic Garden zalicza się do jednego z największych ogrodów botanicznych na świecie. Obiekt stanowi ośrodek naukowy oraz publiczno-edukacyjny. Cały teren podzielony jest na 26 ogrodów oraz cztery obszary naturalne.
Co znajdziesz na miejscu:
Ogród botaniczny w Chicago posiada mnóstwo ciekawych zakątków. Warto poszukać pachnących alejek, aby pospacerować w otoczeniu przyrody. Ogród to 120 hektarów malowniczych wzgórz, jezior oraz licznych ogrodów. Warto udać się do zakątka Rose Garden, gdzie zgromadzonych jest 5 tysięcy krzewów, drzew różanych. Koniecznie zajrzyjcie do Ogrodu Japońskiego, który ulokowany jest na trzech, niebiańskich wysepkach. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu Natural Trial. Jest to malownicza dróżka obrośnięta hikorami. Miejsce jak z bajki. Wiosną zagajniki porastają polnymi kwiatami, a jesienią ogród mieni się w wielu barwach, a zimą zastaniemy tutaj lodowy park. Każdy pora roku obfituje w inne atrakcje i widoki. Z pewnością w porze letniej możemy liczyć na różnorodne wydarzenia, koncerty, warsztaty. Nie brakuje także miejsc na piknik, jogging, rolki, czy rower. Od maja do września do ogrodu zjeżdżają się muzycy z całego globu, aby zagrać na słynnym carillonie Theodore'a C. Butza.
Kiedy zwiedzać:
Ogród botaniczny czynny jest codziennie od 7:00 do 21:00. Kawiarnia z tarasem widokowym otwarta jest od 8:00 do 21:00, a sklep z pamiątkami od 10:00 do 21:00. Ogród zamknięty jest w niedziele i święta.
Wstęp:
Wstęp jest bezpłatny.
Jak dojechać:
W okolicach centrum znajduje się dworzec, skąd mamy pociąg do ogrodu botanicznego. Ze stacji Madison & LaSalle odjeżdżamy pociągiem numer 60 i po kilku minutach wysiadamy na stacji Madison & Clinton. Następnie przesiadamy się w specjalny autobus o nazwie Waukegan i po 38 minutach drogi wysiadamy na przystanku Braeside. Niestety jeszcze 15-20 minut będziemy musieli przejść na pieszo.
Istnieje możliwość wypożyczenia roweru.
Co zobaczyć w pobliżu:
• Lane Park
• Memorial Park Larry Fink
• Willow Festival
• Galery Park
• Centrum handlowe
Gdzie zaparkować:
Istnieje możliwość zaparkowania na terenie parku. Na darmowe postoje mogą liczyć członkowie klubu Garden. W innym wypadku za postój zapłacimy 25 dolarów w tygodniu oraz 30 dolarów w weekendy i święta. Seniorzy mogą liczyć na znaczną zniżką, za parkowanie zapłacą 10 dolarów. Z kolei na vana będziemy musieli zapłacić 30 dolarów. Kierowcy autobusów, limuzyn zapłacą aż 65 dolarów. Jak widzicie ceny są przesadnie wysokie, także o wiele bardziej opłaca się przemieszczać metrem lub w miarę możliwości na piechotę.
Więcej informacji:
Strona główna parku http://www.chicagobotanic.org
Kalendarz z najbliższymi imprezami, wydarzeniami
http://www.chicagobotanic.org/calendar
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Redaktor
adres: