The Field Museum

The Field Museum

Gdzie się znajduje:

1400 S Lake Shore Dr, Chicago, IL 60605, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Tematycznie:

W muzeum zobaczymy różne okazy zoologiczne i antropologiczne. Podziwiać możemy wystawy dotyczące życia i planety. Ciekawscy mogą również zajrzeć do Sali z pokaźną kolekcją diamentów i minerałów. Eksponaty w muzeum uwzględniają rekwizyty pochodzące od rdzennych Amerykanów.

 

Co warto wiedzieć:

Muzeum zostało założone w 1905 roku. Zbiory muzeum stanowią podstawę badań naukowych dla pracowników oddziałów biologii, geologii i zoologii.

 

Co znajdziesz na miejscu:

Muzeum Historii Naturalnej (Field Museum) warte jest odwiedzenia chociażby dla ujrzenia na własne oczy kompletnego szkieletu tyranozaura Sue. Ponadto w muzeum czeka na nas egipska mumia, która zachwyca każdego zwiedzającego. Podziwiać możemy także bogate zbiory antropologiczne np. okazy z Egiptu, Tybetu czy wysp Pacyfiku. Od kilku lat w muzeum znajdują się zbiory kilkuset fragmentów meteorytów, które spadły w okolicach obwodu czelabińskiego.

 

Kiedy zwiedzać:

Muzeum Historii Naturalnej czynne jest codziennie od 9:00 do 17:00, z wyjątkiem Bożego Narodzenia.

 

Ceny:

Bilet normalny kosztuje 38 dolarów, studenci zapłacą 32 dolary (po okazaniu legitymacji), dzieci (3-11 lat) 26 dolarów, a seniorzy (65+) 32 dolary.

 

Dla kogo:

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla miłośników sztuki

• Dla osób studiujących pokrewne kierunki

 

Dla kogo nie:

• Dla osób mających mało czasu na zwiedzanie

• Dla osób nielubiących tłumów

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Adler Planetarium

• Plaża miejska

Instytut Sztuki

Sheed Akwarium

 

Jak dojechać:

Z centrum do The Field Museum dojedziemy autobusem numer 130 i 146. Wsiadamy na przystanku Jackson & Fiancial Plane, a wysiadamy na stacji Soldier Field & Field Museum. Skorzystać możemy również z pomarańczowej linii metra. Musimy udać się na stację Adams/Wabash, a wysiadamy na Roosevelt Station. Po 15 minutach spaceru dojdziemy do celu. Jeżeli chcecie z centrum dojść do muzeum na piechotę, do czego zachęcam, to na taki spacer musicie poświęcić 30-40 minut. Niewiele, a z pewnością po drodze odkryjecie wiele atrakcji.

 

Gdzie zaparkować:

Istnieje możliwość zaparkowania na terenie muzeum za opłatą. Najtaniej będzie zaparkować na ulicy, tudzież skorzystać z metra lub autobusu.

 

Więcej informacji:

• Strona główna muzeum https://www.fieldmuseum.org

• Szczegółowe informacje na temat biletów wstępu http://goo.gl/BBp0Zq

Dokładniejsze informacje na temat parkingu
           http://www.soldierfieldparking.com

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać. 

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-15 09:45:21
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.