John G. Shedd Akwarium
Gdzie się znajduje:
1200 S. Lake Shore Drive Chicago, IL 60605 312-939-2438, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)
Tematycznie:
Akwarium przedstawia życie fauny i flory.
Co warto wiedzieć:
Około 35,5 tysięcy gatunków żyje w Sheed Akwarium, w tym wieloryby beluga oraz gigantyczne ośmiornice z Atlantyku. W wielkim akwarium żyją również pingwiny cieszące się dużą popularnością. Jedną z większych atrakcji jest rekin mający długość 3,6 metrów. Do zbiornika ze zwierzęciem można wpłynąć w stroju do nurkowania. Akwarium posiada także kilka sztuk wydr, które zostały uratowane z MT Exxon Valdez w 1989 roku.
Akwarium powstało w 1930 roku. Swojego czasu był to największy obiekt tego pokroju, aż do czasu, kiedy zbudowano Georgia Aquarium w Atlancie w 2005 roku. Projekt budynku został zapożyczony z architektury greckiej, a wejście do budynku jest w kształcie ośmiokąta. Na dodatek wejście ozdabiają greckie kolumny z oryginalnym holem z niezwykłą kopułą. Warto wiedzieć, że w 1971 roku przywieziono ogromną rafę koralową o objętości 90,000 galonów. W tym samym roku akwarium wzbogaciło się o statek badawczy. W 1991 roku do użytku przeznaczono akwen dla ssaków morskich. W 2003 roku otwarto wystawę o wielkości 3200 metrów kwadratowych. Zawiera ona rafę koralową, rekiny, tropikalne ryby.
Co znajdziesz na miejscu:
Akwarium jest potężnym kompleksem edukacyjno-rozrywkowym. Możemy tutaj podziwiać ogromną kolekcję wodnych gatunków w nowoczesnych akwariach, udać się na specjalne pokazy delfinów. W akwarium możemy spędzić nawet cały dzień, aby z bliska poznać faunę i florę, zjeść dobry obiad, a nawet popływać. W niezmierne bogatej ofercie Akwarium mamy do dyspozycji interaktywne wystawy i multimedialne pokazy.
Shedd posiada aż 7 eksponatów do zwiedzania, w tym strefę zabaw dla najmłodszych.
Kiedy zwiedzać:
Akwarium czynne jest w zimę do 10 czerwca od 9:00 do 17:00, a w weekendy od 9:00 do 18:00. Od 10 czerwca do 20 sierpnia akwarium możemy zwiedzać w godzinach 10:00-18:00. Ostatnie bilety sprzedawane są 45 minut przed zamknięciem.
Ceny:
Bilet dla dorosłych kosztuje 40 dolarów, a dla dzieci 31 dolarów. W cenie biletu mamy dostępne wszystkie pokazy i wystawy, w tym przedstawienie wodne. Osoby z tym pakietem mają pierwszeństwo wejścia do akwarium. Warto wcześniej kupić bilet i zaplanować czas.
Możemy także kupić droższy bilet (dorośli 55 dolarów, dzieci 46 dolarów), wtedy nie musimy stać w kolejce, tylko od razu wjeżdżamy windą do świata fauny i flory. W pakiecie mamy: dostęp do wszystkich wystaw, pokazu wodnego, wystawy 4D, a także wejściówkę do specjalnej strefy z płazami.
Bilety możemy również zakupić przez internet.
Dla kogo:
• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych
• Dla miłośników fauny i flory
• Dla osób lubiących podwodne atrakcje
• Dla osób mających dużo czasu na zwiedzanie
• Dla osób studiujących morskie kierunki
Dla kogo nie:
• Dla osób nielubiących tłumów
• Dla osób nielubiących dużo chodzić
• Dla osób mających mało czasu na zwiedzanie
Co zobaczyć w pobliżu:
• Taras widokowy Chicago Horizon
• Plaża miejska
• Stadion piłkarski
• Webster Park
Jak dojechać:
Z centrum w ciągu 35 minut spacerem dojedziemy do akwarium. Dojechać możemy autobusem 146 ze stacji State & Jackson, a wysiadamy na Soldier Field & Field Museum. W ciągu 4 minut spacerem będziemy na miejscu. Dojechać możemy także pomarańczową linią metra. Wsiadamy na stacji Quincy/Wells, a wysiadamy na Roosevelt Station. Następnie po 13 minutach spaceru dojdziemy do celu.
Gdzie zaparkować:
Liczba miejsc parkingowych jest nieograniczona. Czynny jest codziennie od 8:00 do 21:00. Parking kosztuje 2 dolary za godzinę. Maksymalnie 10 godzin możemy trzymać samochód na parkingu. Płacić możemy zarówno kartą, jak i gotówką.
Więcej informacji:
Strona główna akwarium http://www.sheddaquarium.org
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Redaktor
adres: