TokioDojazd
Z uwagi na to, że Japonia jest wyspą położoną w dalekiej Azji, najbardziej sensownym sposobem dostania się do niej z Polski, stanowi droga lotnicza. Bezpośrednie loty z lotniska Chopina w Warszawie do Tokio (lotnisko Narita) oferują polskie linie lotnicze LOT. Jest to jedyne bezpośrednie połączenie z Tokio, ale oczywiście z przesiadkami można lecieć do Tokio zarówno z lotnisk z innych większych polskich miast, jak i innymi liniami lotniczymi. Bezpośrednie loty z Warszawy do Tokio odbywają się kilka razy w tygodniu, a rejs trwa około 11 godzin. Ceny biletów w klasie ekonomicznej wahają się pomiędzy 2000 a 2500 PLN, chociaż przy odrobinie szczęścia można trafić na promocje.
Tokio posiada dwa lotniska: wspomniane już lotnisko Narita, obsługujące głównie loty międzynarodowe, położone 60 kilometrów od centralnego Tokio, a także lotnisko Haneda – ulokowane nieco bliżej centralnej części miasta, obsługujące większość lotów krajowych.
Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor