Tokio

TokioKiedy jechać?

Klimat

W Tokio panuje klimat umiarkowanie ciepły. Pory roku są podobne do tych występujących w Europie. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń. Średnia temperatura powietrza dla tego miesiąca wynosi 29°C. Najzimniejszym miesiącem jest natomiast styczeń. W styczniu średnia temperatura to 5°C.

Kiedy pojechać?

Do Tokio można wybrać się o każdej porze roku, chociaż na pewno pewne okresy jednym będą odpowiadać bardziej, zaś innym mniej. Wielu turystów decyduje się na wyjazd do Tokio na wiosnę, aby zobaczyć, jak kwitną wiśnie, określane mianem sakura. Jest to czas święta oglądania kwiatów, czyli hanami. Kwitnienie kwiatów jest wydarzeniem na tyle ważnym w życiu Japończyków, iż relacjonują je nawet media. Hanami ma kilkusetletnią tradycję. Współczesnym obchodom często towarzyszą hałaśliwe i zatłoczone imprezy. Jeśli chodzi o temperaturę, to w tym okresie w Tokio wynosi ona około 15°C.

Innym interesującym wydarzeniem w okresie wiosennym jest świętowanie narodzin Buddy. Odbywa się w wielu tokijskich świątyniach, ale najpopularniejsze obchody mają miejsce w Sensoji. W drugą niedzielę kwietnia będziecie mogli podziwiać tam tradycyjne tańce wykonywane przez tancerzy w tradycyjnych strojach białych czapli.

Jeśli chcielibyście zobaczyć cesarza Japonii, okazja taka nadarza się dwa razy w roku: 2 stycznia oraz 23 grudnia, kiedy to otwierają się bramy Pałacu Cesarskiego, a cesarz pojawia się w oknie, by pozdrowić poddanych.

Gdybyście chcieli zobaczyć, jak świętują Tokijczycy, wybierzcie się do stolicy Japonii w okolicach maja lub czerwca. W tym okresie odbywają się trzy największe tokijskie święta. Pierwsze z nich, zwane Kanda Matsuri, przypada na 15 maja w lata nieparzyste. Towarzyszą mu huczne obchody. Podczas tego święta będziecie mieli okazję zobaczyć pochód z figurkami feniksów umieszczonych na platformach. Drugie z istotnych tokijskich świąt odbywa się w trzeci weekend maja i nazywa się Sanja Matsuri (Święto Trzech Świątyń). Organizowana jest wtedy uroczysta procesja, podczas której niesione są trzy przenośne świątynki (po japońsku mikoshi), a towarzyszą temu tradycyjne śpiewy i tańce. Ostatnie z trzech najważniejszych świąt Tokio – Sunno Matsuri – przypada na połowę czerwca (data jest ruchoma). W odróżnieniu od Kanda Matsuri, Sunno Matsuri ma miejsce w latach parzystych. Jeśli będziecie świadkami obchodów tego święta, zobaczycie prosesję składającą się z ponad 500 uczestników odzianych w tradycyjne stroje, kroczących przy akompaniamencie bębnów.

Miłośnicy kina mogą być zainteresowani Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Tokio (Tokyo International Film Festival), który jest jednym z największych wydarzeń tego typu.

Koniec listopada i początek grudnia to czas, gdy liście klonów stają się najbardziej czerwone, przez co tokijskie parki robią się jeszcze bardziej malownicze. Planując swoją podróż, powinniście wziąć pod uwagę fakt, że latem występują duże opady związane z monsunami, zaś we wrześniu istnieje zagrożenie tajfunami.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Tokio:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-20 15:50:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy