Alzacja

AlzacjaTransport

Komunikacja publiczna

Jeśli mamy trochę więcej czasu i energii, to najlepszym sposobem przemieszczania się po Alzacji, jak i jej miastach, jest… rower. Region ten jest bardzo przyjazny rowerzystom, ma dużo ścieżek rowerowych, dobrze oznakowanych, a w większych miastach wypożyczalnie rowerowe. Specjalnie wyznaczone trasy wycieczek turystycznych także ułatwiają zwiedzanie.

Do przemieszania się pomiędzy alzackimi miasteczkami dobry będzie też pociąg. Mamy do wyboru super szybkie TGV lub trochę wolniejsze TER (ale i tak szybkie, z Miluzy do Strasburga to tylko godzina drogi). Wyszukiwarka pociągów: http://www.sncf.com/fr/trains/transilien.

Dobrą opcją jest też zabranie własnego samochodu. Autostrady są darmowe, co więcej, dotrzemy do prawie każdego miejsca w regionie.

Po mieście poruszać możemy się już wspomnianym rowerem – w większych miastach znajdują się sieci wypożyczalni. Alzackie miasta nie są jednak zbyt duże, można spokojnie poruszać się także pieszo.

 


 ”Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.