Meksyk

MeksykDojazd

Loty

Choć do Meksyku nie latają żadne typowe tanie linie lotnicze, to tanie loty do Meksyku nie należą wcale do rzadkości – wystarczy śledzić aktualne promocje (skorzystajcie z naszej multiwyszukiwarki lotów), a bilet do Meksyku znajdziecie nawet za ok. 1500 zł w obie strony (zazwyczaj jest to lot z jednej z zachodnioeuropejskich stolic, musicie dodać koszt przelotu lub dojazdu do danego miasta). Najtańsze bilety najczęściej oferują belgijskie linie JetAirFly lub hiszpańskie Pullmantur, ale często znaleźć można też promocje np. linii KLM czy Lufthansa. Dobrą opcją są też loty czarterowe (często w bardzo korzystnych promocjach, zazwyczaj jest to prawdziwe last minute do Meksyku) – z TUI lub Rainbow Tours polecicie do Cancún lub Puerto Vallarta bezpośrednio z Warszawy. Jeśli potrzebujecie pomocy lub porady przy szukaniu połączeń lotniczych, napiszcie do nas na Facebooku lub przez formularz kontaktowy. Chętnie pomożemy!


>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

 

Poza promocjami, za bilety liniami rejsowymi do Meksyku w dwie strony zapłacicie ok. 3000-3500 zł z Warszawy (z przesiadkami w innych miastach europejskich). Podobna jest regularna cena lotów czarterowych do Cancún (do Puerto Vallarta zazwyczaj są droższe, a loty odbywają się rzadziej). 

cozumel-meksyk-breakplan

Czas lotu z Warszawy do Cancún to ok. 10-11 h. Czas podróży z Warszawy z przesiadkami wydłuża się zazwyczaj do ok. 17-20 h (a nawet dłużej). Pamiętajcie o zmianie strefy czasowej (choć na bilecie lotniczym różnica czasu powinna zostać uwzględniona i godzina przylotu podawana jest w czasie lokalnym).

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

     Głównym lotniskiem, na które latają samoloty z Europy, jest port lotniczy Meksyk-Benito Juárez znajdujący się w stolicy kraju (5 km na wschód od centrum). Jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem: tuż obok lotniska znajduje się stacja metra Terminal Aérea (linia nr 5). Bilet kosztuje 5 pesos, metro kursuje od 5.00 rano (w soboty od 6.00, a niedziele od 7.00) do 24.00. Lotnisko w Cancún znajduje się 15 km na pd.-zach. od miasta. Do samego Cancún (lub Playa del Carmen) dojedziecie z lotniska autobusami ADO (www.ado.com.mx), cena: 66 pesos (autobusy kursują mniej więcej od 5.00 do 23.00).
      Oprócz dwóch wspomnianych lotnisk, w całym kraju jest ich naprawdę wiele, są rozlokowane we wszystkich większych miastach i kurortach wypoczynkowych. Ze względu na wielkość kraju, loty wewnątrzkrajowe są dość popularne, tym bardziej, że niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach. Więcej informacji znajdziecie w zakładce „Transport”.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Meksyku.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 15:06:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy