Meksyk

MeksykDojazd

Loty

Choć do Meksyku nie latają żadne typowe tanie linie lotnicze, to tanie loty do Meksyku nie należą wcale do rzadkości – wystarczy śledzić aktualne promocje (skorzystajcie z naszej multiwyszukiwarki lotów), a bilet do Meksyku znajdziecie nawet za ok. 1500 zł w obie strony (zazwyczaj jest to lot z jednej z zachodnioeuropejskich stolic, musicie dodać koszt przelotu lub dojazdu do danego miasta). Najtańsze bilety najczęściej oferują belgijskie linie JetAirFly lub hiszpańskie Pullmantur, ale często znaleźć można też promocje np. linii KLM czy Lufthansa. Dobrą opcją są też loty czarterowe (często w bardzo korzystnych promocjach, zazwyczaj jest to prawdziwe last minute do Meksyku) – z TUI lub Rainbow Tours polecicie do Cancún lub Puerto Vallarta bezpośrednio z Warszawy. Jeśli potrzebujecie pomocy lub porady przy szukaniu połączeń lotniczych, napiszcie do nas na Facebooku lub przez formularz kontaktowy. Chętnie pomożemy!
     Poza promocjami, za bilety liniami rejsowymi do Meksyku w dwie strony zapłacicie ok. 3000-3500 zł z Warszawy (z przesiadkami w innych miastach europejskich). Podobna jest regularna cena lotów czarterowych do Cancún (do Puerto Vallarta zazwyczaj są droższe, a loty odbywają się rzadziej). 

cozumel-meksyk-breakplan

Czas lotu z Warszawy do Cancún to ok. 10-11 h. Czas podróży z Warszawy z przesiadkami wydłuża się zazwyczaj do ok. 17-20 h (a nawet dłużej). Pamiętajcie o zmianie strefy czasowej (choć na bilecie lotniczym różnica czasu powinna zostać uwzględniona i godzina przylotu podawana jest w czasie lokalnym).

     Głównym lotniskiem, na które latają samoloty z Europy, jest port lotniczy Meksyk-Benito Juárez znajdujący się w stolicy kraju (5 km na wschód od centrum). Jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem: tuż obok lotniska znajduje się stacja metra Terminal Aérea (linia nr 5). Bilet kosztuje 5 pesos, metro kursuje od 5.00 rano (w soboty od 6.00, a niedziele od 7.00) do 24.00. Lotnisko w Cancún znajduje się 15 km na pd.-zach. od miasta. Do samego Cancún (lub Playa del Carmen) dojedziecie z lotniska autobusami ADO (www.ado.com.mx), cena: 66 pesos (autobusy kursują mniej więcej od 5.00 do 23.00).
      Oprócz dwóch wspomnianych lotnisk, w całym kraju jest ich naprawdę wiele, są rozlokowane we wszystkich większych miastach i kurortach wypoczynkowych. Ze względu na wielkość kraju, loty wewnątrzkrajowe są dość popularne, tym bardziej, że niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach. Więcej informacji znajdziecie w zakładce „Transport”.


Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:13:31
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)