Meksyk

MeksykGdzie spać?

Gdzie spać?

 Możliwości jest wiele – wszystko zależy od komfortu, jakiego szukacie, i budżetu, który chcecie przeznaczyć na noclegi. Pomijając drogie hotele (z których korzystają zazwyczaj bogaci turyści z USA i bogaci Meksykanie), największą popularnością wśród zagranicznych turystów podróżujących z plecakiem cieszą się hostele (czasem używa się angielskiej nazwy, a czasem hiszpańskiej – hostal). Jest ich naprawdę sporo, szczególnie w mocno turystycznych regionach kraju, i utrzymane są zazwyczaj w przyjemnym, wakacyjnym stylu – dużo hamaków, wspólna jadalnia, czasem bar i darmowy welcome drink, często też jakieś proste śniadanie. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym ze wspólną łazienką to ok. 120-160 pesos. Ułatwieniem przy wyborze noclegu będzie nasza wyszukiwarka, gdzie znajdziecie najlepsze oferty. 

meksyk-breakplan

     Oprócz hosteli, bądźcie też wyczuleni na nazwy casa i posada. Samo casa w języku hiszpańskim oznacza dom – i rzeczywiście są to często prywatne kwatery. Posada odnosi się bardziej do pensjonatu, ale w praktyce często te dwa typy noclegów wyglądają podobnie. Ceny w pokoju dwuosobowym z łazienką są zazwyczaj niższe niż w hostelach (w których naprawdę tanią opcją są jedynie pokoje wieloosobowe) – taki pokój można wynająć już za ok. 200 pesos. Podobne ceny można znaleźć też w małych lokalnych hotelach, przeznaczonych raczej dla meksykańskich turystów. Zawsze warto negocjować cenę i – jeśli tylko nie jesteście w porze największych upałów – pytać o pokój bez klimatyzacji (sin aire condicionado). Wentylator powinien w zupełności Wam wystarczyć, a mówiąc że nie chcecie klimatyzacji, wytrącacie z ręki naczelny argument prowadzący do podbicia ceny za pokój (możecie też próbować mówić, że nie chcecie telewizji, ale w praktyce takie pokoje prawie nigdy się nie zdarzają ;)).

zachod-meksyk-breakplan

Można także skorzystać z możliwości, jaką jest nocleg u lokalnych gospodarzy: znajdziecie go i zarezerwujecie za pomocą serwisu www.airbnb.pl (ceny porównywalne do tych w hostelach, ale często ma się więcej prywatności i bezpośredni kontakt z gospodarzem, który może udzielić wielu praktycznych informacji i polecić miejsca warte odwiedzenia). Podobnie działa couchsurfing (www.couchsurfing.org), który daje możliwość noclegu u osób zarejestrowanych w bazie, tym razem za darmo. Należy jednak pamiętać, że dom czy mieszkanie takiego gospodarza to nie hotel: trzeba dostosować się do reguł panujących w domu, sprzątać po sobie, a także być otwartym na kontakt z gospodarzem – ideą couchsurfingu jest stwarzanie możliwości wymiany cennych doświadczeń i poznania innych kultur oraz lokalnego stylu życia.

 

Noclegi w Meksyku warte polecenia: 

 


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:13:31
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)