Meksyk

MeksykGdzie spać?

Gdzie spać?

 Możliwości jest wiele – wszystko zależy od komfortu, jakiego szukacie, i budżetu, który chcecie przeznaczyć na noclegi. Pomijając drogie hotele (z których korzystają zazwyczaj bogaci turyści z USA i bogaci Meksykanie), największą popularnością wśród zagranicznych turystów podróżujących z plecakiem cieszą się hostele (czasem używa się angielskiej nazwy, a czasem hiszpańskiej – hostal). Jest ich naprawdę sporo, szczególnie w mocno turystycznych regionach kraju, i utrzymane są zazwyczaj w przyjemnym, wakacyjnym stylu – dużo hamaków, wspólna jadalnia, czasem bar i darmowy welcome drink, często też jakieś proste śniadanie. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym ze wspólną łazienką to ok. 120-160 pesos. Ułatwieniem przy wyborze noclegu będzie nasza wyszukiwarka, gdzie znajdziecie najlepsze oferty. 

meksyk-breakplan

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

 

     Oprócz hosteli, bądźcie też wyczuleni na nazwy casa i posada. Samo casa w języku hiszpańskim oznacza dom – i rzeczywiście są to często prywatne kwatery. Posada odnosi się bardziej do pensjonatu, ale w praktyce często te dwa typy noclegów wyglądają podobnie. Ceny w pokoju dwuosobowym z łazienką są zazwyczaj niższe niż w hostelach (w których naprawdę tanią opcją są jedynie pokoje wieloosobowe) – taki pokój można wynająć już za ok. 200 pesos. Podobne ceny można znaleźć też w małych lokalnych hotelach, przeznaczonych raczej dla meksykańskich turystów. Zawsze warto negocjować cenę i – jeśli tylko nie jesteście w porze największych upałów – pytać o pokój bez klimatyzacji (sin aire condicionado). Wentylator powinien w zupełności Wam wystarczyć, a mówiąc że nie chcecie klimatyzacji, wytrącacie z ręki naczelny argument prowadzący do podbicia ceny za pokój (możecie też próbować mówić, że nie chcecie telewizji, ale w praktyce takie pokoje prawie nigdy się nie zdarzają ;)).

zachod-meksyk-breakplan

Można także skorzystać z możliwości, jaką jest nocleg u lokalnych gospodarzy: znajdziecie go i zarezerwujecie za pomocą serwisu www.airbnb.pl (ceny porównywalne do tych w hostelach, ale często ma się więcej prywatności i bezpośredni kontakt z gospodarzem, który może udzielić wielu praktycznych informacji i polecić miejsca warte odwiedzenia). Podobnie działa couchsurfing (www.couchsurfing.org), który daje możliwość noclegu u osób zarejestrowanych w bazie, tym razem za darmo. Należy jednak pamiętać, że dom czy mieszkanie takiego gospodarza to nie hotel: trzeba dostosować się do reguł panujących w domu, sprzątać po sobie, a także być otwartym na kontakt z gospodarzem – ideą couchsurfingu jest stwarzanie możliwości wymiany cennych doświadczeń i poznania innych kultur oraz lokalnego stylu życia.

 

>>>SPRAWDŹ: Interesuje Cię jakie są najdroższe hotele na świecie? Zobacz nasz artykuł!

 

Noclegi w Meksyku warte polecenia: 

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Meksyku?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 15:06:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy