Chicago

ChicagoKiedy jechać?

Klimat

Miasto leży w strefie kontynentalnego wilgotnego klimatu. Występują tu 4 pory roku, lata są gorące i wilgotne, średnia temperatura lipca wynosi 24°C, zimny są mroźne i śnieżne, a średnia temperatura stycznia to -3°C. Wiosna i jesień są łagodne i przyjemne. Podczas letnich i wiosennych miesięcy mogą wystąpić ulewne burze, silne wiatry i tornada. Sąsiedztwo jeziora Michigan, łagodzi trochę kontynentalny klimat miasta. W Chicago występuje także zjawisko wyspy ciepła, dlatego we wnętrzu miasta jest cieplej niż na jego obrzeżach.

Pogoda w Chicago nie różni się drastycznie od tej w Polsce, lato może być trochę bardziej upalne, a zimy bardziej śnieżne.

Kiedy pojechać?

Najlepszy czas na zwiedzanie Chicago to cieplejsze pory roku, wiosna, lato i jesień. Jeżeli bardziej cenicie sobie aktywny wypoczynek i zwiedzanie miasta, to lepiej wybrać wiosnę lub jesień. Idealnym miesiącem jest wrzesień, nie ma wtedy już wielkich upałów i niespodziewanych burz, ale jest wciąż ciepło i słonecznie. Jeżeli jednak interesuje Was plażowanie nad jeziorem Michigan, wynajem żaglówki lub nocne imprezy, to lato będzie w sam raz. Zimą natomiast w okresie około bożonarodzeniowym grubo pokryte śniegiem i świątecznie udekorowane miasto jest także pięknym i bajkowym miejscem.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Chicago:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąd na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 13:53:14
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.