USA

USADojazd

Loty

Podróż do USA jest możliwa jedynie samolotem. Lot otworzył bezpośrednią linię dosyć tanich lotów do USA. Najwięcej możliwości jest ze stolicy naszego kraju. Bez przesiadki możemy dolecieć do Nowego Jorku i Chicago, z jedną przesiadką np. do Los Angeles, Waszyngtonu, San Francisco czy Miami. Najbardziej popularne połączenie to Warszawa – Nowy Jork, tu też przelecimy najszybciej i najtaniej – przeloty kosztują już nawet od 2200zł, w obie strony i trwają niecałe 10godz. Druga najpopularniejsza opcja to przelot do Chicago (mieszka tam największa Polonia w USA dlatego przeloty są dosyć popularne), trwa on nieco ponad 10godz, a ceny zaczynają się od 2300zł. Aby odwiedzić popularne zachodnie wybrzeże należy przebyć znacznie więcej kilometrów, dlatego za 14-godzinny lot do San Francisco, czy do Las Vegas zapłacimy minimum około 3000zł. Podane ceny są jednymi z najtańszych, kupując bilet z mniejszym wyprzedzeniem i bez okazji cenowych możemy zapłacić 1000-2000zł więcej. Lotnisko w Los Angeles

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Chcąc szukać okazji i dogodnych lotów proponujemy korzystać z połączeń łączonych z przesiadkami w takich europejskich miastach jak: Paryż, Frankfurt, Berlin, Wiedeń czy Londyn. Na pewno będzie więcej dostępnych terminów, ponieważ często nie jest możliwe znalezienie taniej opcji bezpośredniej. Najlepsze promocje lotnicze można znaleźć oczywiście na naszym portalu Breakplan.com.

Floryda

Polskie miasta, z których dostępne są loty z przesiadkami do USA (np. do Chicago) to: Gdańsk (przesiadka w Warszawie), Bydgoszcz (jedna lub dwie przesiadki), Łódź (przesiadka w Monachium i Londynie lub Waszyngtonie) oraz Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław.

Łączone loty najczęściej operowane są przez takich przewoźników jak: po pierwsze Lufthansa oraz Air Canada, Swiss, United, Adria, Austrian, KLM i inne.

Z lotniska do centrum miast najprościej dostać się wynajętym na lotnisku samochodem, który bardzo przyda się jeżeli planujecie objazdowe zwiedzanie kraju. Jeżeli jednak nie chcecie wynajmować samochodu można skorzystać z taksówki lub transportu publicznego. W Chicago mamy bardzo komfortową sytuację, na lotnisko O’Hare dojeżdża z centrum metro, a za pojedynczy bilet zapłacimy tylko 2,25 USD, na tej trasie kursują też autobusy Continental Airport Express, które odjeżdżają średnio co 10 minut. Koszt przejazdu taksówką z portu lotniczego w Chicago do centrum to $35-40$. Najtańszy dojazd z lotniska JFK w Nowym Jorku do centrum Manhattanu jest możliwy z przesiadką metrem i kolejką AirTrain, koszt takiego łączonego przejazdu wyniesie $7.75, możemy też dojechać bezpośrednio autobusem NYC Airporter (www.nycairporter.com), który kursuje co ok. 30 minut, a jego cena to $16 za osobę.

Air Canada

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do USA.


 

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-09-20 10:58:17
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy